Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

MİLAS KENT KONSEYİ’NDEN İSTİFA SONRASI AÇIKLAMA

MİLAS KENT KONSEYİ’NDEN İSTİFA SONRASI AÇIKLAMA
Bu içerik 802 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük’ün, son dönemde bazı kişi ve kişilerce haksız yere eleştirildiğini ve cezalandırıldığını ifade ederek istifa etmesinin ardından, Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu tarafından yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada 19 Kasım 2019 tarihinde yapılacak Genel Kurul’da yeni bir başkan ve yürütme kurulu üyeleri seçimi yapılacağı bildirildi.

Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu olarak, Sayın Mehmet Günlük’ün Başkanlıktan ayrılma kararı ve açıkladığı gerekçeleri bizim de anlamadığımızı ve anlamlandıramadığımızı belirtmek isteriz. Çünkü, Yürütme Kurulu ve üyeleri ile herhangi bir sıkıntılı durum yaşanmamıştı. O nedenle, bu kurumda en yakın çalışma arkadaşları olarak, özellikle ‘yalnız bırakılma’ ve ‘cezalandırılma’ gerekçeleri, bizlerin ve insanların kafalarında oluşan soru işaretlerini gidermesi için, açıklanmaya muhtaçtır” ifadeleri yer alan açıklama söyle;

 “Bilindiği üzere, 2 Temmuz 2019 tarihinde yapılan Milas Kent Konseyi Genel Kurulu’nda, Sayın Mehmet Günlük Milas Kent Konseyi Başkanlığı’na yeniden seçilmişti. Aynı Genel Kurul’da yapılan seçimle de bir Yürütme Kurulu oluşturulmuştu ve yeni dönem çalışmalarımız başlamıştı. Henüz Genel Sekreterimiz de belli olmamıştı.

30 Eylül 2019 Pazartesi günü Mutad Yürütme Kurulu toplantısına geldiğimizde, Sayın Mehmet Günlük, yazılı olarak getirdiği ‘Başkanlıktan Ayrılma’ yazısını Yürütme Kurulu üyeleriyle paylaşmıştı. Nedenini anlayamamış, biz de şaşırmıştık. Dilekçesinde, ‘yalnız bırakıldığı’ ve ‘cezalandırıldığını’ söylüyordu. Milas’tan Yatağan’a tayin edilmesini mi kastettiğini sorduğumuzda, ‘hayır, kesinlikle onunla ilgili değil’ dedi. “Peki o zaman ne?” diye sorduğumuzda, bir açıklama yapmadı, örtük cevaplar verdi. Ve, ‘başkanlıktan ayrıldığımı size bildirmek için geldim’ dedi ve toplantıdan ayrıldı. Kent Konseyi Sekreteri’ne de bu durumu sosyal medya hesabından da paylaşacağını söylemiş. Toplantı bittikten sonra herhangi bir paylaşım yapmadığını gördük. Birkaç gün bekleyelim, herhalde paylaşır, ondan sonra ne yapacağımıza karar veririz dedik. Nitekim, 2 Ekim akşamı, bize verdiği istifa dilekçesini biraz daha genişletilmiş bir şekilde basınla paylaştı ve ertesi gün kamuoyunun da haberi oldu. Kamuoyuna yaptığı açıklamada da yine ‘yalnız bırakıldığı’ ve ‘cezalandırıldığı’ ibareleri aynen duruyordu.

Bu durumda, yeniden toplanan Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu olarak, Yönetmeliğimiz gereği yapılması gerekenleri görüştük ve Kent Konseyi Başkanı Genel Kurulca Yürütme Kurulu’ndan ayrı olarak seçildiği için, 19 Kasım 2019 tarihinde Genel Kurul’a gitme kararını aldık. Arada geçen sure içinde Kent Konseyi üyelerine yazılar yazılacak ve kurumlarını kimlerin temsil edeceğini Sekreteryaya bildirmeleri istenecek. Gereken hazırlıklar yapılacak ve 19 Kasım 2019 tarihinde yapılacak Genel Kurul’da yeni bir başkan ve Yürütme Kurulu üyeleri seçimi yapılacak.

Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu olarak, Sayın Mehmet Günlük’ün Başkanlıktan ayrılma kararı ve açıkladığı gerekçeleri bizim de anlamadığımızı ve anlamlandıramadığımızı belirtmek isteriz. Çünkü, Yürütme Kurulu ve üyeleri ile herhangi bir sıkıntılı durum yaşanmamıştı. O nedenle, bu kurumda en yakın çalışma arkadaşları olarak, özellikle ‘yalnız bırakılma’ ve ‘cezalandırılma’ gerekçeleri, bizlerin ve insanların kafalarında oluşan soru işaretlerini gidermesi için, açıklanmaya muhtaçtır diye düşünüyoruz.

Değerli Milas kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500