Advert
Advert

TRAFİKTE TIR ENDİŞESİ!

TRAFİKTE TIR ENDİŞESİ!
Bu içerik 7964 kez okundu.
Advert

Milas’ta feldspat ve kömür madeni taşıyan TIR’ların son dönemde karıştığı ölümlü, yaralamalı ve maddi hasarlı kazalardaki artış nedeniyle endişe yaşayan vatandaşlar, trafik denetimlerinin ve önlemlerinin artırılmasını, yeni Milas çevre yolu projesinin de yeniden gündeme alınmasını istedi.

Milas’ta trafiğe çıkan sürücüler ve çevre yolundaki yaya geçitlerini kullanan vatandaşlar, TIR’ların karıştığı ölümlü, yaralamalı ve maddi hasarlı kazalardaki artış sebebiyle büyük bir endişe yaşıyor. Bazı TIR’ların trafik kurallarını hiçe saydığını ve özelikle hız sınırını aştığını, hatalı sollama yaptığını ifade eden vatandaşlar, diğer araç sürücüsü hatalarının ve faktörlerin de devreye girmesiyle kazaların kaçınılmaz hale geldiğine dikkat çekiyor.

İlçe merkezinde ve kırsaldaki güzergahlarda feldspat ya da kömür madeni taşıyan TIR’lara yönelik güvenlik güçlerince denetim gerçekleştirilmesini isteyen vatandaşlar, ilçedeki Halil Bey Bulvarı’nda ve Çamköy Mahallesi’nde iki kişinin TIR kazaları nedeniyle hayatını kaybettiğini ve TIR’ın karıştığı çok sayıda yaralamalı ve maddi hasarlı kazayı hatırlattı.

TIR ŞOFÖRLERİ YETERİ KADAR DİNLENEMİYOR İDDİASI!

Kazaların sebebine yönelik görüş bildiren sürücüler, Habermilas’a yaptıkları açıklamada; bazı firmalara ait TIR’ları kullanan şoförlerin gün içerisinde sık sık normal mesainin üzerine çıktıklarını ve saatlerce direksiyonda kaldıklarını belirterek, bu durumun TIR sürücülerinin trafikte dikkatli davranmalarını engellediğini söyledi. Çalışma koşullarında yaşanan sıkıntıların TIR sürücülerini kazaya ittiğini ifade eden görüşün yanı sıra ilçe merkezinde ve kırsalda yeterli düzeyde trafik denetimi yapılmadığına dikkat çekiliyor.

KAZA RİSKİNE KARŞI ÖNLEM TALEBİ

Kazaların sık yaşandığı noktalarda kasist, trafik ışığı gibi önlemler alınması gerektiğini kaydeden vatandaşlar, bunun yanında mutlaka trafik denetimlerinin yeterli düzeye çıkarılması gerektiğini yineledi.

ÇEVRE YOLU PROJESİ YENİDEN GÜNDEME GELMELİ

Milas’ta kullanılan çevre yolunun şehrin içinde kaldığını ve bu durumun da kaza riskini artırdığını söyleyen vatandaşlar, şuan gündemden düşen Milas’ın yeni çevre yolu projesinin acilen yeniden gündeme alınmasını ve yetkili mercilerce başlatılan çalışmaların devamının gelmesini istedi. Dibekdere Kavşağı ile Yaşyer Kavşağı arasında Sodra Dağı’nın batısından geçmesi planlanan ve  “Batı Çevre Yolu” ismi verilen projede çizilen 13 kilometrelik yolun devreye girmesiyle, özellikle şehir merkezinde yaşanan kazaların ve trafik yoğunluğunun önüne geçilebileceği düşünülüyor. Ancak söz konusu alandaki tarım arazilerinin, proje hayata geçirilirken zarar görmemesi bu çalışmada yöre halkının kırmızı çizgisi olduğu ifade ediliyor.

    

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yaşar sular     2019-10-05 Konu 1 çevre yolundaki kazada şöför arkadaşın kalbi durmuş rahmetli napsın .konu 2 çamköydeki kazada traktör direk yola çıkmış .konu 3 yaya neden sağa sola bakmadan karşıya geçer bunuda anlamış değilim konu 4.milasın çevre yolu yetersizdir bunu herkes biliyo bu hükümet o kadar köprü yaptı.da bu milasa neden bir çevre yolu yapılmadı konuşcak çok şey var ama buradan yazamıyorum herkese iyi geceler.
Cemile Erol     2019-10-05 Evet sefer yapıcaz diye daha çok para alcaz diye hızlı sürüyorlar olucağı bu tabi ama bunu çalıştıran firmanın suçu bunlar hep bikeresinde beninede ezeceklerdi sağ tarafına bakmadar girdi önüme 4 bayandık ezecekti bizi önünü kestim ne yapıyon dedim daha haberi yok bizim yanda oldumuzun
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2019-10-05 Milas'ta kamyon trafiğini şehir dışına çıkaran bir çevre yolu hayata geçirilmelidir.
Durmus     2019-10-05 Tir şöförleri çok aşırı hız yapıyor Tirafik hep servis araçlarına kontrol ediceklerine birazda kamyonları denetlesinler ben bir servis araçi kullandığım için yollarda hep görüyorum tir şöförü sol ayağına konsörun üzerine koyup bir eliyle ya telefon var yada sigara oluyor tek ayak tek elle araç kullanıyorlar ben tir gördüğümde hemen sag şeride iyice yanaşiyorum çünkü firen bile kullanmıyorlar birde duyduğuma göre günde maden ocağından güllük limana 5 sever yapmaları gerikiyormuş
Kamuran Aydemir     2019-10-05 Bunu sefer parası kesen firma SAHİPLERİNE SOYLEYİN ŞOFÖR NEYAPSİN SEFER EKSİK OLDUGUZAMAN MAAŞLARİNİ KESİYORLAR