Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

FELÇLİ HASTA DEVLETTEN YARDIM BEKLİYOR

FELÇLİ HASTA DEVLETTEN YARDIM BEKLİYOR
Bu içerik 2143 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

İş yerinde çalışırken düşme sonucu kolu kırılan ve felç geçiren Milaslı Halil Dursun Ülker, yüzde 78 engelli raporu verilmesine rağmen kendisine iş kazası geliri bağlanmadığını ve bu konuda güçlük çıkarıldığını belirterek yetkililerden yardım istedi.  

Haber: Volkan Yıldız

Milas’a bağlı Gürceğiz Mahallesi’nde yaşayan felçli hasta Halil Dursun Ülker, 3 yıl önce yaşadığı kazayı ve ardından yaşadığı gelişmeleri aktardı ve iş kazası geliri bağlanabilmesi için yardım istedi.

39 yaşındaki Halil Dursun Ülker, 3 yıl önce iş yerinde düştükten sonra deyim yerindeyse hayatının karardığını ifade etti.

Ülker, “3 Ekim 2016 tarihinde Bodrum’a bağlı Turgutreis Mahallesi’ndeki bir uygulama otelinde çalışırken bahçede düştüm. Bodrum Devlet Hastanesi’nde ‘birşeyin yok’ deyip beni geri gönderdiler. Kolumun kırık olduğunu bile bilemediler. Ardından 9 Eylül Üniversitesi’ne gittik ve orada felç geçirdiğimi öğrendim. Şuan sol tarafımı hiç kullanamıyorum. Düşme sonucu sol kolumda kırık meydana geldi ve kafamda da hasar oluştu. Ardından kısa süre sonra düşmeye bağlı olarak felç geçirdim. Vücudumun tüm yükünü sağ taraf çekiyor. Tabi gündelik ihtiyaçlarımı tek başıma karşılayamıyorum.” diye konuştu.

Yüzde 78 engelli raporu olmasına rağmen iş kazası geliri alamadığına dikkat çeken Ülker, yetkililere seslenerek şunları kaydetti: “İş kazası geçirmeme rağmen şuan iş kazası geliri alamıyorum. 2018 yılında 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nden yüzde 78 engelli heyet raporu almama ve sürekli iş göremez raporu vermelerine rağmen, Ankara Yüksek Sağlık Kurulu malulüliyetine gerek olmadığına diye karar verdi. Ben bu haksızlığın giderilmesini istiyorum. İş kazası geliri almak istiyorum. Ancak iş kazası geliri bağlamamak işin SGK her türlü zorluğu çıkartıyor bana. Bu durumu Cumhurbaşkanımıza kadar ileteceğim. Hukuki mücadeleyi yürütecek maddi durumumda bulunmadığı için devlet yetkililerinden yardım bekliyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500