Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

MİLAS, SPOR SALONUNA KAVUŞABİLECEK Mİ?

MİLAS, SPOR SALONUNA KAVUŞABİLECEK Mİ?
Bu içerik 961 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

1980’li yıllarda yapılan Milas Kapalı Spor Salonu, uzun bir süredir yeniden salon sporlarının hizmetine gireceği zamanı bekliyordu.

Yaklaşık 1 yıldır salon sporlarının yapılmasına kapalı olan Milas Spor Salonu ile ilgili olarak Muğla AK Parti Milletvekili M.Yavuz Demir, içlerinde Milas Kapalı Spor Salonu’nun da olduğu Muğla’da 17 spor tesisinin yapımlarına önümüzdeki günlerde başlayacağı haberini verdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Muğla’nın 9 ilçesine, 17 spor tesisi yapılacağı bilgisini basın mensuplarına veren Muğla AK Parti Milletvekili M.Yavuz Demir, 17 spor tesisinin maliyetinin de 38 milyon olduğunu söyledi.

Muğla’nın spor yatırımlarıyla ilgili yapım ihalelerinin önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceğini belirten Muğla AK Parti Milletvekili M.Yavuz Demir, Milas Kapalı Spor Salonu’nun yapımı için 10 milyon lira ödenek ayrıldığını vurgulayarak, ödeneklerin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, Muğla Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne aktarıldığını söyledi.

Milas, spor salonunu bekliyor…

Salon sporlarıyla uğraşan spor kulüplerinin özlemle beklediği yeni ve modern bir kapalı spor salonunun ödeneğinin verildiği bilgisini basın mensuplarıyla paylaşan Muğla AK Parti Milletvekili M.Yavuz Demir’in yaptığı açıklama sonrasında, Milas’ta salon sporlarıyla uğraşan spor kulüplerinin yöneticileri, bu haberin güzel bir haber olduğunu ancak yılarca önce de Milas Spor Salonu’nun yıkım ödeneğinin verildiğini ancak yıkılıp yerine yenisinin yapılamadığını belirterek; “Umuyoruz ki bu kez en kısa zamanda spor salonu yıkılarak yerine Milas’a layık bir spor salonu yapılır” dediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Fatih ( Gezenotelci )     2019-10-03 Nereden baksan rezalet! Mevcut spor salonunun bile 1 yıldır kullanılamamasına mu üzülürsün, senelerce bu kente neredeyse sosyal belediyecilik adına tek çivi bile çakılamamasına mı üzülürsün...