Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

MESLEKİ EĞİTİMİ GELİŞTİRME İNOVASYON EĞİTİMİ VERİLECEK

MESLEKİ EĞİTİMİ GELİŞTİRME İNOVASYON EĞİTİMİ VERİLECEK
Bu içerik 625 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi tarafından hazırlanan “Muğla’da Mesleki Eğitimi Geliştirme İnovasyon Eğitimi Projesi” Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından desteklenmeye hak kazandı.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi tarafından hazırlanan “Muğla’da Mesleki Eğitimi Geliştirme İnovasyon Eğitimi Projesi kapsamında; Muğla ilinin 13 ilçesinde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri’nde görev yapan teknik müdür yardımcıları ve meslek dersi öğretmenlerinin oluşturduğu 20’şer kişilik 5 gruba Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde eğitim merkezi olarak belirlenen 5 ilçede, toplam 200 saatlik inovasyon eğitimi verilecek. Her bir grup 1 hafta boyunca toplamda 40 saat eğitim alacak.

Muğla’da Mesleki Eğitimi Geliştirme İnovasyon Eğitimi Projesi hakkında bilgi veren Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal; “Verilecek eğitimin içeriğinde; inovasyon ve arge yönetimi, inovasyon kavramı, inovasyon türleri, inovasyon süreçleri, inovasyon stratejileri, inovasyon süreci yönetimi, Türkiye de inovasyon, inovasyon performansı, gelişen teknolojiler, endüstri 4.0 kavramı, imalat ve yazılım sektöründe kullanılan yazılımlar, fikri mülkiyet hakları, patent başvurucu süreçleri, faydalı model, faydalı model başvuru süreci, örnek marka başvuru uygulaması, kurumsallaşma ve markalaşma, arge ve inovasyona verilen destekler gibi konu başlıkları yer alacak. Eğitim sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecek. Eğitim; bilgi ve uygulama şeklinde olacağı için her grup için katılımcı sayısı 20 ile sınırlandırılıp, aynı eğitim içeriğiyle her gruba 5’er gün şeklinde planlandı. Eğitim, tüm gruplarda 3 gün teori ve 2 gün uygulama şeklinde olacak. Emeği geçen başta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi olmak üzere tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500