Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ZAFER KAHRAMANLARI UNUTULMAMALI!

ZAFER KAHRAMANLARI UNUTULMAMALI!
Bu içerik 506 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Gaziler Günü, Milas’ta düzenlenen törenle ve çeşitli etkinliklerle kutlandı. Törende konuşan Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi Başkanı Mehmet Sarban, “Şanlı tarihimizin zaferleri ve bu zaferlerin kahramanları hiçbir zaman unutulmamalıdır.” diye konuştu.

19 Eylül Gaziler Günü, Milas Atapark’ta düzenlenen çelenk sunma töreni, günün anlam ve önemini belirlen konuşma, şiirlerin okunması ve resim sergisinin gezilmesiyle kutlandı. Törenin ardından Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi’nde yemek verildi ve dualarla şehitler anıldı. Milas Kaymakamı Eren Aslan, Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Garnizon Komutanı Emel  Demiryakan, Milas Jandarma Komutanı Hayrettin Fidan, siyasi partilerin ilçe başkanları ve yöneticileri, STK temcileri, oda başkanları katıldı.  Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi, Atapark’taki anıta çelenk sunumu gerçekleştirdi.

Muharip Gaziler Derneği Milas Şube Başkanı Mehmet Sarban, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Coşkulu bir konuşma yapan Sarban, “Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı, vatanımızın bütünlüğü, milletimizin birliği için, vatan ve millet yolunda canlarını, kanlarını vermiş, başta Mustafa Kemal Atatürk’ümüz olmak üzere tüm şehitlerimizi anmak, sağ kalan gazilerimize saygı ve şükranlarımızı belirtmek amacıyla düzenlenen Gaziler Günü’nü anmak için toplanmış bulunuyoruz. Şanlı tarihimizin zaferleri ve bu zaferlerin kahramanları hiçbir zaman unutulmamalıdır. Canlarını vatanı ve milletine adayan şehit ve gazileri her zaman hatırlamalı ve onlara gereken değer verilmelidir. Şehit ve gazisi olmayan devlet yok gibidir. Bu nedenle, şehit ve gazi, Türk toplumunun ortak değeridir. Devletimizin toprak bütünlüğüne ve milletimizin manevi şahsiyetine yönelik her türlü tehdide canları pahasına kendini siper eden Kahraman Gaziler, Gaziler Günü’nüz kutlu olsun!” dedi.

“NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!”

Zafer kahramanlarının asla unutulmaması gerektiğine dikkat çeken Sarban, konuşmasında şunları kaydetti: “19 Eylül Gaziler Günü, Kurtuluş Savaşı’nda cepheden cepheye koşan, bu güzel yurdu düşmandan temizleyip bizlere armağan eden İstiklal Savaşı Gazilerimizin;

Dünya barışı ve insanlık uğruna Kore’de savaşan, Türk’ün gücünü dünyaya bir kez daha ilan eden Kore Gazilerimizin; Kıbrıslı soydaşlarımızı katliamdan kurtaran, adadan ENOSİS’in askerlerini Akdeniz’in karanlık sularına gömüp, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni kuran Kıbrıs Gazilerimizin; 15 Temmuz’ta Cumhuriyet ve Millet düşmanlarının giriştiği darbe teşebbüsünde, başta ordumuzun vatansever askerleri, emniyet teşkilatımızın ve asil milletimizin içinden çıkan 15 Temmuz Demokrasi Gazilerimizin;

Türkiye Cumhuriyeti’nin rejimi, üniter yapısı ve toprak bütünlüğü uğruna vatan hainlerine karşı kahramanca mücadele eden asker,  polis Gazi bir milletin çocukları olarak GAZİ rütbesi almış biz Muharip Gaziler, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü, vatanı ve ay-yıldızlı al bayrağı için Atatürk İlkeleri doğrultusunda havada, karada ve denizde her zaman her yerde şehit ve gazi olmaya hazır olduğumuz gibi, hazır olan evlatlar da yetiştirmeye devam edeceğiz. Ne Mutlu Türküm Diyene!”

Şiirlerin okunması ve resim sergisinin gezilmesinin ardından Atapark’taki tören sona erdi ve etkinlikler, Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi’nde düzenlenen yemekle ve duaların okunmasıyla sona erdi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500