Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

KEMER TAKMAYANA "SİMÜLASYON" CEZASI!

KEMER TAKMAYANA
Bu içerik 2745 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Milas’ta trafik denetiminde emniyet kemeri kullanmadığı tespit edilen ve ceza olarak Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı’na binen sürücüler, taklalar atan araçta zor anlar yaşadı ve herkesin emniyet kemeri kullanmasını tavsiye etti.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü, emniyet kemeri kullanımının önemine dikkat çekmek ve bu konuda toplumda bilinç oluşturulması amacıyla il genelinde Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı ile bilgilendirme faaliyeti yürütüyor. İki gündür Milas Atapark’ta bulunan Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı, emniyet kemerinin ne derece önemli olduğunu çarpıcı bir biçimde ortaya koydu.

Araca yoğun ilgi gösteren vatandaşalar, saatte 15 kilometre hızla giden ve takla atarak kaza yapan bir aracı canlandıran simülasyonu denetyimledi. Çok sayıda öğrenci de trafik polislerinden trafik kuralları hakkında bilgi aldı.

Atatürk Bulvarı’nda emniyet kemeri yapan trafik polisleri, emniyet kemeri kullanmayan sürücülere ceza olarak iki seneçenek sundu. İdari para cezası yerine simülasyon aracına binmeyi kabul eden sürücüler, taklalar atan araça bindi. Taklalar atan araçta zor anlar yaşayan sürücüler, kısa mesafelerde de olsa emniyet kemerinin mutlaka kullanılması gerektiğini anladıklarını belirterek, herkesin emniyet kemeri kullanmasını tavsiye etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500