Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

UKOME KARARI ÖĞRENCİ VE VELİLERİ MAĞDUR ETTİ

UKOME KARARI ÖĞRENCİ VE VELİLERİ MAĞDUR ETTİ
Bu içerik 3412 kez okundu.
Advert

Milas’a bağlı Bafa, Ören, Selimiye, Güllük, Beçin, Menteş ve Boğaziçi mahallelerinde UKOME tarafından toplu taşıma hattı bulunduğunun belirtmesi üzerine, Milas Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu mahallelerde ücretsiz taşıma ihalesi yapılamadı. Çocuklarının taşıma giderleri sebebiyle ekonomik yönden büyük zorluk yaşayan veliler, eşitsiz ve mağduriyet yaratan kararın düzenlenmesini ve ücretsiz taşıma hizmeti verilmesini istiyor.

Milas’ta taşımalı olarak eğitim öğretim gören öğrenciler için ulaşım planlaması yapan Milas Milli Eğitim Müdürlüğü, Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi’nin, ilçedeki toplu taşıma olan noktalarda ücretsiz öğrenci taşıması yapılamayacağını ifade eden bir karar sunması sebebiyle; Ören, Selimiye, Güllük, Beçin, Menteş ve Boğaziçi’nde ücretsiz öğrenci taşımasını sağlayacak ihaleleri yapamadı.

Bu durum;  Milas’a bağlı Bafa, Ören, Selimiye, Güllük, Beçin, Menteş ve Boğaziçi mahallelerinde yaşayan 931 öğrencinin ücretsiz taşıma hizmetinden mahrum kalmasına neden oldu.

1 ÖĞRENCİNİN AYLIK ORTALAMA 500 LİRA ULAŞIM GİDERİ VAR

Milas’a bağlı Güllük’te yaşayan ve habermilas’a açıklamalarda bulunan bir veli, geçtiğimiz yıl ücretsiz taşımalı eğitim hizmetinden faydalandığını ancak bu yıl UKOME kararı sebebiyle büyük bir hayal kırıklığı yaşadığını belirtti.

1 öğrencinin aylık ortalama 500 lira ulaşım gideri olduğunu söyleyen veli, okula giden iki çocuğu için ayda bin lira ulaşım giderini karşılamak zorunda kaldığını belirterek, “Okula giden 2 çocuğum var. Bu yıl ücretsiz taşımalı eğitim hizmeti verilememesi sebebiyle çocuklarım için ayda bin lira ulaşım giderini karşılamak zorundayım. Bu ulaşım gideri bizim gibi dar gelirli ailelere büyük zorluklar yaşatıyor. Geçtiğimiz yıl olduğunu gibi bu yıl da ücretsiz taşımalı eğitim hizmeti istiyoruz.” dedi.  

Geçtiğimiz yıl Milas’ta ilçe genelinde 2 bin 350 öğrencinin ücretsiz olarak taşındığını söyleyen veliler, UKOME’nin geçtiğimiz yıl olduğunu gibi bu yıl da ücretsiz öğrenci taşımasına engel olmayacak bir karar değişikliğine gitmesini talep etti.  

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500