Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

“KENDİ BASINIMIZI KURACAĞIZ”

“KENDİ BASINIMIZI KURACAĞIZ”
Bu içerik 3383 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla genelindeki gazetecilik anlayışını eleştiren AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, bir adım daha öteye giderek; “Bölgede kendi basınımızı yaratmak durumundayız” dedi.

Milas Halk Eğitim Merkezi’nde AK Parti tarafından düzenlenen muhtarlar istişare toplantısına katılan AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir burada yaptığı konuşmasında, Muğla basınını eleştirdi. AK Parti Muğla Milletvekili Yavuz Demir; “Biz Muğla bölgesinde maalesef hak ettiğimiz yerde değiliz. Cumhuriyet Halk Partisi bir tuvalet yapıyor, gazete manşetlerinin en başında. Biz bu bölgeyi yollarla, barajlarla, hastanelerle, okullarla alt üst ettik. Ama basında tık yok. Küçücük haberler. Bu konuda kendimize bir çeki düzen vermeliyiz. Bölgede kendi basınımızı yaratmak durumundayız. Bu çok önemli. Biz bunca yapılanı anlatamıyoruz ama Cumhuriyet Halk Partisi yapılmayanı bizden daha iyi anlatıyor. Onlar yapmadığını anlatıyorlar. Biz bu kadar hizmet veriyoruz, bunları toplumumuzda paylaşamıyoruz. Bir kere bu özeleştiriyi kendimize yapalım” ifadelerini kullandı.

Toplantıya katılan muhtarlar bu açıklama üzerine büyük şaşkınlık yaşadıklarını belirterek; “Vekilimiz eleştiri dozunu aşarak kendi basınlarını yaratmalarının gerektiğini söyledi. Ülke genelinde alışık oldukları yandaş tavrı bölgemizde bulamadıklarını ifade ettiler. Bizler basının özgür olmasından yanayız. Kendi basınımızı oluşturmamız lazım ne demek? Yandaş medya kurma çabasında olduklarını söylemeleri AKP’nin gerçek yüzünü gösteriyor. Alışık oldukları yalakalığı Muğla’da göremedikleri için Muğla basınına saldırıyorlar. Bu sözler Muğla basının ne kadar güçlü ve yanlı olmadığını bizlere bir kez daha göstermiştir” dediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500