Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

YENİ 39 ÜYEYE TÖRENLE ROZETLERİ TAKILDI

YENİ 39 ÜYEYE TÖRENLE ROZETLERİ TAKILDI
Bu içerik 2021 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İYİ Parti’ye kayıt olan 39 yeni üyeye İYİ Parti Milas İlçe Binası’nda düzenlenen törenle rozetleri takıldı. Rozet takma töreninde konuşma yapan İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Ahmet Yanıkoğlu; “Hiçbir partinin devamı değiliz. İktidara koşan partiyiz” dedi.

Üye sayısı 700’e ulaşan İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı’na katılan 39 yeni üyeye, parti ilçe binasında düzenlenen törenle rozetleri takıldı. Törende ilk konuşmayı yapan İYİ Parti Milas İlçe Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis Üyesi Kasım Özkan, bir buçuk yılda ulaştıkları üye sayısının büyük başarı olduğunu belirterek, başka partilerden İYİ Parti’ye geçmek isteyen 84 üye daha olduğunu kaydetti. Özkan, “Bu yılın sonuna dek 900’ü tamamlamak, önümüzdeki yıl 1500 – 2000 üyeye ulaşmak hedefimiz. Bunun için köy köy, mahalle mahalle gezeceğiz” dedi.

İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Ahmet Yanıkoğlu ise, başka bir siyasi partinin kendileriyle ilgili açıklamalarını içeren haberleri kastederek; “Hiçbir siyasi partinin devamı değiliz. Bizim felsefemiz, Cumhuriyet’in kuruluş felsefesi… Halkımız da bunu gördü. Üye olmak isteyen, ziyaretimizi bekleyen çok yurttaşımız var. Partimize gösterilen ilgiden ötürü çok umutluyuz.  İktidara koşan partiyiz. Bunu söylemek için erken belki; ama, halkımızın güvenini kazandık. Görevimiz büyük; gençliğimize laik, demokratik, hukuk devleti bırakmaktır… Hiçbir siyasi parti bizim muhatabımız değil; bizim muhatabımız halkımız ve seçmenimizdir” dedi.

“Daha yeni başlıyoruz”

İYİ Parti Milas İlçe Örgütü Kurucu Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı, partinin kuruluş sürecine kısaca değinerek, “Kurulmuş bir partiyi yönetmek kolay, yeni kurulmuş bir partiyi bir buçuk yılda Türkiye’nin üçüncü büyük partisi yapmak kolay değil” diye konuştu. Maddi – manevi katkıda bulunan herkese teşekkür eden Çayırlı, kendilerini “Cesurlar Hareketi” diye nitelendirerek, baştan beri seçim olacakmış gibi çalıştıklarını anlattı.

Dört yıllık bir üniversite mezunu gencin belediyeye çöpçü olabilmek için başvurmasının, Türkiye’nin günümüzdeki durumunun en somut göstergesi olduğunu dile getiren Çayırlı, bu yüzden İYİ Parti olarak gençlere daha iyi bir gelecek bırakmak için çalıştıklarını belirtti. Çayırlı, “Daha yeni başlıyoruz. Teşkilatlanma anlamında hedefimizin yüzde 30-35’ini gerçekleştirdik henüz. Milas’ımızın her bir mahallesinden partimize başvuru var. ‘Ne Mutlu Türküm’ diyen, aklı, vicdanı hür herkese partimizin kapısı açıktır” diye konuştu.

Daha sonra partiye üye olan 39 kişinin adları okunarak, rozetleri Ahmet Yanıkoğlu, Mehmet Çayırlı, Kasım Özkan, İYİ Parti İlçe Başkan Vekili Can Helvacıoğlu, Kadın Kolları Başkanı Nazan Yakabaşı, Gençlik Kolları Başkanı Nebil Uçarsu, Belediye Meclis Üyesi Ali Kurt gibi partinin ileri gelenleri tarafından takıldı. Daha sonra parti binası önünde topluca hatıra fotoğrafı çekimi yapıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500