Advert
Advert

TÜM MUĞLA’YI, HATTA TÜRKİYE’Yİ İLGİLENDİREN MESELE…

TÜM MUĞLA’YI,  HATTA TÜRKİYE’Yİ İLGİLENDİREN MESELE…
Bu içerik 1227 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Çamköy, İkizköy ve Karadamlar mahalle sakinleri, maden sahalarının bölgedeki su kaynaklarını yok edecek olması sebebiyle imza kampanyası başlattı.

Çamköy, İkizköy gibi, kömür nedeniyle toprakları istimlâk edilmeye başlanan Karadam köylüleri, direnişlerini imza kampanyası ile sürdürüyor. Salı günü Arasta Park’ta hazırladıkları pankartları duvara yapıştıran köylüler, “Bu tüm Muğla’yı,  hatta Türkiye’yi ilgilendiren meseledir” diyerek, halktan destek beklediklerini vurguladılar.

“Kömür için istimlâka hayır”, “Köyümüzü kömür için sattırmayacağız”, “Suyumuza, havamıza dokunmayın” yazan pankartları Arasta Park’ta Cumhuriyet Halk Partisi binasının önündeki duvara asan köylüler, daha sonra imza toplamaya başladılar.

Bodrum ve Güllük’ün su kaynakları da gidecek…

Karadam köylüleri adına Arasta Park’ta imza toplayan Celal Çoban, yörede kömür çıkarmak için bir yıl öncesinden arazilerinin istimlak edileceğine dair ihbarnamelerin geldiğini anlatarak; “Yerlerimizden olmak istemiyoruz. Bu topraklar gelir kaynağımız. Binlerce zeytin ağacımız kesilecek, tarlalarımız gidecek. Köylü ne yiyip içecek? Bir karış toprak bile vermek istemiyoruz. Direnmeye hazırız. Bu bir tek bizim köy için değil, tüm Muğla için geçerli. Bodrum ve Güllük’ün su kaynakları da istimlâk içinde…” dedi.

Topladıkları imzaları, Ankara’ya Cumhurbaşkanı’na, bakanlara, ulaştırabildikleri herkese göndereceklerini belirten köylüler; “Tüm Muğla halkından destek istiyoruz” diyerek, çevrecilerin (MUÇEP) ve özellikle CHP’li siyasilerin desteklerine teşekkür ettiklerini belirttiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ali     2019-09-13 NERDE DÜNYA LİDERİ ERDOĞAN SAHİP ÇIKSA YA