Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

GÖBEKLİTEPE KİTABI MİLAS’TA TANITILDI

GÖBEKLİTEPE KİTABI MİLAS’TA TANITILDI
Bu içerik 735 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Milas İlçe Başkanlığı organizasyonuyla Milas’a gelen Yazar İsmail Metin,  tarihi sil baştan yazdıran keşif olarak nitelendirilen Göbeklitepe’yi konu alan “Başlangıçların, Önceki Ve Eski Zamanların Öyküsü: Göbeklitepe” isimli kitabını tanıttı.

Emekli astsubay ve yazar İsmail Metin, son çalışması “Başlangıçların, Önceki Ve Eski Zamanların Öyküsü: Göbeklitepe” isimli kitabını, dün  saat 14.00’de Milas Belediyesi Aşkıdil Akarca Sahnesi’nde düzenlenen söyleşi ve imza günü etkinliğiyle tanıttı.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Milas İlçe Başkanlığı organizasyonuyla düzenlenen etkinliğe; Milas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Milas İlçe Başkanı Ahmet Çoğaş, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte Sümer tabletleri ve Göbeklitepe ile ilgili bilgiler paylaşan İsmail Metin, tarihin bilinmeyenlerinin çok fazla olduğuna dikkat çekerek, “Göbeklitepe’nin keşfiyle günümüzden 12.000 yıl önce insanın avcı-toplayıcı olmadan yerleşik tarım ve hayvancılık yapmış olduğunun anlaşılması ezberlenen ve kanıksanan tarih anlayışını kökten değiştirdi. Arkeolog ve bilim adamlarınca insanlar tarafından inşa edilmiş ‘ilk tapınak’ olarak değerlendirilen Göbeklitepe’de yeralan yabani hayvan, T taşları ve birçok heykel, rölyef sembollerin anlamları günümüze kadar halen çözümlenememiştir. Kitabımda insanlık tarihinin Göbeklitepe’den öncesini ve sonrasını da ele alarak, somut sembol ve bilimsel verilerle eşleştirerek oldukça önemli bir önermede bulunuyorum. İnsanlık tarihinin, tüm eski medeniyetlerin Mezopotamya, Anadolu ve hatta tüm dünyayla Göbeklitepe vesilesiyle gerçekleşen ilişkisi heyecan verici sonuçlarıyla okuyucuya sunuldu.” dedi.

Metin, ardından salondakilerin sorularını yanıtladıktan sonra, “Başlangıçların, Önceki Ve Eski Zamanların Öyküsü: Göbeklitepe” isimli kitabının imzaladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500