Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI

İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Bu içerik 806 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas’ta renkli görüntülere sahne olan İlköğretim Haftası, Atapark ve Merkez İlkokulu’nda düzenlenen iki ayrı etkinlikle kutlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla Atapark’ta başlayan İlköğretim Haftası etkinliğinin ilk bölümü, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ve İlköğretim Haftası Yürüyüşü ile son buldu. Kutlama töreninin ilk bölümünün son bulmasının ardından, kutlamanın 2’inci bölümü için bando eşliğinde yürüyerek Merkez İlkokulu’na geçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan İlköğretim Haftası kutlama programının ikinci bölümünde yöresel giysili çocuklar protokoldekilere çiçek, şeker ve kolonya sunumundan sonra konuşmalara geçildi. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşma Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal tarafından yapıldı.

Bal; “Yeni umutlarla yeni yıla başlarken; 21. yüzyılın gerektirdiği bilgi ve donanıma sahip bireyler yetiştirmek için eğitimde yeni yaklaşımlara ve vizyona gidilmiştir. Bu vizyon çerçevesinde ilçemizde geride bıraktığımız eğitim öğretim yılında çeşitli projeler ve çalışmalar yürütülmüştür. Okullarımızın fiziki şartları, imkânlar doğrultusunda vizyona uygun revize edilmiştir.  Vizyon hedefleri arasında olan öğretmen niteliğinin artırmasına yönelik olarak öğretmenlerimiz için çeşitli eğitimler düzenlenmiştir. Yapılan tüm çalışmaların sonucunda ilçemiz akademik ve sportif başarılarda ilerleme kaydetmiştir. Akademik başarının yanında öğrencilerin bütüncül gelişmesine katkı sağlamak amacıyla yerel bazlı projelerimiz olmuştur. İlçe milli eğitim müdürlüğü olarak çağın gerektirdiği donanıma sahip bireyler yetiştirmenin yanında kendi öz kültürünü benimseyen kültürel değerlerine sahip bireyler yetiştirmenin önemli olduğunu biliyoruz. Çünkü eğitim evrensel değerlerle oluşturulup, bulunduğu coğrafyanın toprağıyla da boyanmalıdır.

Edip Cansever in şiirinde belirttiği gibi;

 İnsan yaşadığı yere benzer

O yerin suyuna, o yerin

Toprağına benzer

Suyunda yüzen balığa

Toprağını iten çiçeğe…

Öğrencilerimiz çağın gerektirdiği donanıma sahip olmanın yanında yaşadığı coğrafyanın hamuruyla da yoğrulması müdürlüğümüzce hedeflenmektedir.

Sevgili Öğrenciler;

Sizler okullarda yokken, okul koridorlarımız derin bir uykudaydı. Şimdi sizlerin varlığıyla koridorlar uyanacak, o eşsiz sesleriniz ahenk oluşturacaktır.  Hepinizi öyle heyecanla bekledik ki, yaz boyu tüm okullarımız sizlerin önce mutlu olabileceğiniz sonra da hayata hazırlanacağız şekilde düzenlendi. Yeni yılımızda becerilerinizi ortaya koyabileceğiniz, fakına varabileceğiniz eğitim ortamları oluşturuldu. Beceri atölyeleriyle sizlerle birlikte bizlerde yeni şeyler keşfedebileceğiz. Hep birlikte önce mutlu olduğumuz bir yıl geçirmeyi diliyorum.

Hepinize kapılarımızı açtık… Hoş geldiniz eğitim yuvalarımıza…

Değerli Öğretmenlerimiz;

Vizyon 2023’e giden yolda ‘’Mutlu Çocuklar, Güçlü Türkiye’’ ilkesiyle;  Eğitim sistemimizdeki ilerlemeye eş değer olarak eğitim-öğretimin kalitesini artırmak adına fedakârca çalışacağınıza güvenimiz tamdır. Hiç şüphesiz yeni nesil sizlerin elinde şekillenecek, geleceğimizin teminatı gençlerimiz sizlerin eseriniz olacaktır.

Değerli anne-babalar;

“Eğitim ailede başlar” sözünün ruhuna uygun olarak çocuklarımıza iyi bir model olmalı, öğretmenlerimizle işbirliği içinde çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmelerine katkı sağlamalı, onların takipçisi olmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle 2019-2020 Eğitim-öğretim yılının ilçemize, ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olması temennisiyle öğrenci ve öğretmenlerimizin ‘İlköğretim Haftası’nı kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen, AK Parti Muğla Milletvekili Yavuz Demir şunları söyledi:

“Değerli Meslektaşlarım,

Ben de bu okulda okudum. Bugün kampus gibi görünce, heyecanlandım… Bu vatanın ekmeğini yiyip vatana ihanet edenlere asla fırsat vermeyeceğiz. Burada Kaymakamlık, Milli Eğitim pek çok işler başarmış. Milas’ın okullarından çok kıymetli öğretmenler, öğrenciler yetişti. Şimdi aynı havayı görüyorum… Bu yıl Milli Eğitim bütçesinden en büyük katkı Muğla’ya oldu. Ben Milaslıyım. Bunun da bir torpili olsun. Yeni Eğitim Öğretim yılı hayırlı olsun.”

Etkinlikte son konuşmayı yapan Milas Kaymakamı Eren Arslan ise; “Aziz Milletimizin geleceğini emanet edeceğimiz evlatlarımızın yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamasının mutluluk ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. 2019 - 2020 eğitim öğretim yılının; milletimiz ve devletimiz için hayırlı olmasını, evlatlarımıza başarı ve mutluluklar getirmesini diliyorum.

Eğitim, hikmeti, hakikati ve güzel olanı aramak maksadıyla yapılan, tabir-i caizse beşikten mezara kadar devam eden bir yolculuktur.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk' ün "Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur" ifadesinin kılavuzluğunda çıkılan bu meşakkatli yolculukta, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza, toplumun değerli ve saygın bireyleri olmaları için gerekli olan erdemli davranışları, milli ve manevi değerlerimizi ve bunların yanında bilimsel düşünme yeteneğini kazandırmamız ve bu süreci her şeyden fazla sahiplenmemiz gerekmektedir.

Bu yolda, hepimize düşen sorumluluklar vardır. Veli, öğretmen ve okul yönetimi iş birliğini tam olarak sağlamak, eğitim öğretimde başarının en önemli hazırlayıcısıdır. Bu sebeple birlik, beraberlik, ve işbirliği içerisinde; her geçen gün daha da güçlenerek büyüyen bir Türkiye için, eğitim ve öğretimdeki en önemli hedefimiz; çocuklarımızı çağın gerektirdiği bilimsel ve teknolojik donanımları almış ve bilgiyi üreten, bilgiye yön veren bireyler olarak yetiştirmektir.

Kıymetli Öğretmenlerimiz,

Eğitim sistemimizdeki ilerlemeye paralel olarak eğitim-öğretimin kalitesini artırmak adına fedakârca çalışacağınıza güvenimiz tamdır. Umudumuz olan öğrencilerimiz ışığını sizden almaktadır. Bu kutsal görevinizde başarılar diliyorum.

Değerli Velilerimiz,

Kıymetli evlatlarınızın ilk eğitmenleri sizlersiniz.

Hedeflediğimiz medeniyetin inşasında çocuklarımıza iyi bir model olmalı, öğretmenlerimizle işbirliği içinde çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmelerine katkı sağlamanız çok önemlidir.

Ve Umudumuz, Sevgili Öğrencilerimiz,

Eğitim hayatınızda yeni bir sayfa daha açmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadığınızı biliyorum. Her anlamda kendinizi yetiştirerek Ülkemizi daha ileriye taşımanız, sizlerden en önemli beklentimizdir. Sevgi, saygı ve paylaşma duygularını pekiştireceğiniz arkadaşlıklarınız ve dostluklarınızın başlangıcı olan eğitim hayatınızda ayrı ayrı her birinize üstün başarılar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilçemize, ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olması temennisiyle, öğrenci ve öğretmenlerimizin İlköğretim Haftası'nı kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu, halk oyunları gösterileri yapıldı.  Tören sonunda çocuklar protokol üyelerine ağaç fidanı hediye ederken, programa yoğun ilgi gösteren veliler, çocuklarının bol bol fotoğrafını çekerek günü ölümsüzleştirdiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500