Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÖRNEK UYGULAMA

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÖRNEK UYGULAMA
Bu içerik 1295 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçemizde yaşanan yaya kaldırımı işgallerini önlemek, sık yaşanan orman yangınlarına karşı halkı bilinçlendirmek adına Milas’ta örnek çalışma başlattı.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halkı bilinçlendirmek ve yaya kaldırım işgaline dikkat çekmek adına üzerinde;  “Kaldırımlar Yayaların, Yollar Araçların Olsun” ve “Engellilere Engel Olmayalım” sloganları yazılı bardakaltlığını ve yanan ormanları yeniden oluşturmak adına üzerinde karaçam tohumu bulunan kurşun kalemleri esnaf ve vatandaşlara dağıtılıyor. Dağıtılan el broşürleri ile de esnaf ve vatandaşlardan yaya kaldırımlarına eşya koyulmaması, görme engellilere ait yollara araç park edilmemesi, bisiklet yollarına park edilmemesi, dilencilere karşı birlikte mücadele edilmesi ve gereksiz araç kornalarının kullanılmaması isteniyor.

Kaldırımları işgal ederek, yayaların geçişini engelleyenlere müsaade etmeyeceklerini ifade eden Milas Belediyesi Zabıta Müdürü Süleyman Karatoprak; “ Zabıta ekiplerimiz yayalar ve engelli vatandaşların hakkı olan kaldırımlara araçların park edilmesi ve iş yerleri tarafından malzeme konularak işgal edilmesinin önüne geçebilmek amacıyla esnafları tek tek gezerek uyarılarda bulunuyor, gerekli görüldüğü taktirde cezai işlem uyguluyor. Ekiplerimiz ayrıca müdürlüğümüz tarafından bastırılan ve kaldırım işgallerine dikkat çeken broşür, bardakaltlıklarını da esnaf ve vatandaşlarımıza dağıtıyor. Bunun yanı sıra son zamanlar çıkan yangınlarda yok olan ormanlarımızı yeniden canlandırmak için üzerinde karaçam tohumu bulunan kurşun kalemleri de dağıtıyoruz. Umuyorum ki önümüzdeki süreçte hem araç sürücülerimiz, hem esnafımız, hem de vatandaşlarımız orman yangınları ve kaldırım işgallerine karşı daha duyarlı olacaktır” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500