Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

KANIMIZ, CANIMIZ PAHASINA ARAZİLERİMİZİ SATMAYACAĞIZ!

KANIMIZ, CANIMIZ PAHASINA ARAZİLERİMİZİ SATMAYACAĞIZ!
Bu içerik 2389 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Yeni kömür sahalarının açılması için Çamköy ve Ekizköy’de ikamet eden vatandaşlara ihtarname gönderilmesinin ardından, CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

İlçemizde, Yeniköy ve Kemerköy Termik Santrallerini işleten Yeniköy-Kemerköy Elektrik Üretim Ticaret AŞ. yeni kömür sahaları açmak için Çamköy ve Ekizköy’de ikamet eden vatandaşların tarla ve zeytinliklerini istimlak etmek için ihtarname gönderdi. Her iki mahallede yaşayan vatandaşlar doğdukları, büyüdükleri ve geçimlerini karşıladıkları toprakları vermemek için bir yandan direnirken bir yandan da topraklarını kaybetme korkusu yaşıyor.

Önce Çamköy sonra Ekizköy’de vatandaşlar ile bir araya gelen CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan her iki mahallede de vatandaşları dinledi. Çamköy ve Ekizköy sakinleri; “Ölürüz de arazilerimizi satmayız”, “Vatanımızı terk etmeyeceğiz.”, Kanımız canımız pahasına da olsa arazilerimizi asla satmayacağız.” “Sekköy gibi olmak istemiyoruz” diyerek arazilerini satmayacakları tavrını açıkça ortaya koydular.

Özcan: “Vatandaşlar Termik Santrallerden Dolayı İstimlak Korkusu Yaşıyor!”

Milletvekili Suat Özcan da her iki mahallede önceden olduğu gibi haklı mücadelelerinde hep yanlarında olacağını, konuyu gerekirse TBMM’ye taşıyacağını belirtti. Ancak mahallinde mücadelenin en doğru mücadele olduğunu belirten Özcan; “Siyasiler kadar, çevre örgütleri, STK’lar ile işbirliği yapmak da çok önemli, birlikte hareket etmek en doğru olandır” diye konuştu.

Milletvekili Özcan kömür için doğaya saldırıların arttığını açıkladığı konuşmasında, son günlerde ülkemizde Kaz Dağları’nda, Murat Dağı’nda ve Muğla ilimizin birçok yöresinde doğaya, dağa ve çevreye saldırıların arttığını belirterek, Çamköy, Ekizköy, Karacahisar mahalleleri başta olmak üzere 20’den fazla yöredeki mahallenin düşük kalorili kömür yataklarına kurban edilmeye çalışıldığını belirtti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500