Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

“YENİ HASTANEYE RADAR ENGELİ” SÖYLENTİSİ YALAN ÇIKTI!

“YENİ HASTANEYE RADAR ENGELİ” SÖYLENTİSİ YALAN ÇIKTI!
Bu içerik 3838 kez okundu.
Advert

Yaklaşık 50 milyon liralık bütçesiyle Milas’ın en büyük sağlık yatırımı olan yeni Milas Devlet Hastanesi’nin, Sodra Dağı’nın zirvesinde konuşlanan radarın çalışmasına zarar vereceği ve bu sebeple hastanenin açılmayacağına yönelik iddiaların, asılsız olduğu ve gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

İhalesi 23 Aralık 2016 tarihinde yapılarak 20 Şubat 2017’de imzalanan sözleşme ile yapımına başlanılan ve ilçede sağlık hizmeti adına önemli bir yatırım olarak dikkat çeken 168’i nitelikli yatak olmak üzere toplam da 207 yataklı yeni Milas Devlet Hastanesi’nin yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yaklaşık 50 milyonluk bütçesiyle Milas’ın en büyük sağlık yatırımı olan yeni Milas Devlet Hastanesi’nin yapım çalışmalarında yüzde 97’lik bir seviyeye ulaşıldı.

ŞANTİYE YOLU OLARAK AÇILAN YOL İYİLEŞTİRİLİYOR

Yeni Milas Devlet Hastanesi yoluyla ilgili tartışmalar bir dönem için gündemi meşgul ederken,  mevcut şantiye yolunun kullanıma hazırlanması için zemin iyileştirilmesi yapılmaya başlandı. Yeni bir yol güzargahı konusunda ise henüz bir netlik olmadığı öğrenildi.  

İDDİALAR TAMAMIYLA ASILSIZ VE YALAN!

Yeni Milas Devlet Hastanesi’nin hizmete başlayacağı tarih deyim yerindeyse dört gözle beklenirken, son günlerde halk arasında yayılan “Yeni hastanede kullanılacak olan cihazlar, Sodra’daki radarın çalışmasını olumsuz etkileyeceği için hastane açılmayacak” şeklindeki söylentiler herkesi şaşırttı.  Söylentilerin dilden dile dolaşmasıyla Milas gündeminde yer etmeye başlayan iddia hakkında görüşüne başvurduğumuz yetkili kaynaklar, habermilas’a yaptıkları açıklamada yeni hastanede kullanılacak olan hiçbir  cihazın, Sodra’da konuşlu olan ve hava trafiğinin koordinesini sağlayan radarın çalışmasını asla etkilemeyeceğini ve hastanenin en kısa sürede hizmete açılması için yapım çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini bildirdi.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Milaslı vatandaş     2019-09-08 Milasımız hollywood'dan daha güzel senaryo yazıyor maşallah, milasta bi film çekelim oscar alırız