Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

KALİTELİ ZEYTİNYAĞI İÇİN EĞİTİM VERİLECEK

KALİTELİ ZEYTİNYAĞI İÇİN EĞİTİM VERİLECEK
Bu içerik 749 kez okundu.
Advert

Muğla Tarım ve Orman Müdürlüğü, alanında uzman konuşmacıların katılımıyla 11 Eylül’de Muğla’da, 12 Eylül’de Fethiye’de ve 13 Eylül’de Milas’ta, “Zeytinin Zeytinyağına Kayıpsız ve Kaliteli Yolculuğu” başlığı altında eğitim toplantısı düzenleyecek.

Muğla Tarım ve Orman Müdürlüğü, il genelinde çiftçilerin başlıca geçim kaynakları arasında yer alan zeytinicilik ve kailteli zeytinyağı üretimi konusunda eğitim çalışması gerçekleştirecek. Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca desteklenen, “Zeytinin Zeytinyağına Kayıpsız ve Kaliteli Yolculu” ismini taşıyan proje kapsamında ilk toplantı, 11 Eylül Çarçamba günü saat 13.00’te Muğla Ticaret Borsası’nda düzenlenecek.

Kaliteli zeytinyağı için yapılması gereken doğru uygulamalar hakkında bilgi verilecek olan toplantıda; Prof. Dr.Fügen Durlu Özkaya, Doç. Dr. Mücahit Taha Özkaya ve Ziraat Yüksek Mühendisi Özgür Dursun tarafından birer sunum yapılacak ve toplantıya katılan üreticilerin soruları cevaplandırılacak.

“Zeytinin Zeytinyağına Kayıpsız ve Kaliteli Yolculuğu” başlıklı eğitim toplantısı; 12 Eylül Perşembe günü saat 13.00’te Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda, 13 Eylül Cuma günü saat 10.00’da ise Milas Ziraat Odası’nın yeni hizmet binasındaki Atatürk Konferans Salonu’nda düzenlenecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500