Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

MİLAS’TA SOSYAL MEDYADA KÖK HÜCRE BAĞIŞI DUYARLILIĞI…

MİLAS’TA SOSYAL MEDYADA KÖK HÜCRE BAĞIŞI DUYARLILIĞI…
Bu içerik 1054 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milaslı yardımsever vatandaşlar, sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinde kurdukları “Çocuklarımız Geleceğimiz Donör Ol Umut Ol Hayat Ol Donör Olmaktan Korkma” isimli grupla, potansiyel bağışçıları bir araya yetiriyor. Kızılay’ın Milas’ta düzenlediği bağış çalışmalarından grup sayesinde haberdar olan vatandaşlar, kan ve kök hücre bağışında bulunarak hayat kurtarıyor.

Milas’ta yaşayan Serkan ve Pelin Sarı çifti, potansiyel kan ve kök hücre bağışçılarını harekete geçirecek bir girişimde bulundular ve sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta “Çocuklarımız Geleceğimiz Donör Ol Umut Ol Hayat Ol Donör Olmaktan Korkma” isimli bir grup kurdular. Birçok hastanın, sağlıklarına kavuşabilmeleri için diğer insanların yardımına ihtiyacı olduğunu hatırlatan Sarı çiftçi, grubu kurduktan sonra üye olan vatandaşları kök hücre ve kan bağışı hakkında bilgilendirerek onların da birer bağışçı olarak hayat kurtarmalarına vesile oluyor.

Gerekli bilgilendirmeyi alan grup üyeleri, ardından grupta paylaşılan kan ve kök hücre bağışı tarihlerine göre Kızılay’ın Milas’ta düzenlediği bağış kampanyalarına katılarak destek veriyor.

Kan ve kök hücre bağışında birçok konunun halen yanlışlarla bilindiğini ifade eden Serkan Sarı, grupta bu yanlış bilenenleri açıklığa kavuşturarak sağlık durumu uygun olan herkesi bağış yapmaya davet ettiklerini kaydetti.

Bağışta bulunarak hayat kurtarmanın tarifsiz bir duygu olduğunu söyleyen Sarı, “Bizim amacımız kök hücre ve kan bağışını artırmak. Bu konuda bilgilendirme yaparak bilinçli ve daimi bağışçılar kazandırmayı hedefliyoruz. Grubumuza olan ilgi alaka gün geçtikçe artıyor ve bu bizleri motive ediyor. Bu güne kadar Muğla genelinde bağışçı sayısı bakımından lider olan ilçemizin daha fazla bağışla ve iyi örneklerle anılması için gönüllü olarak çaba göstermeye devam edeceğiz.” diye konuşarak, grupla iletişme geçerek Kızılay’ın bağış kampanyalarına destek veren herkese teşekkür etti.

Serkan ve Pelin Sarı çifti, sosyal medyada kurdukları grupla hayat kurtarmak isteyenleri bir araya getirerek, yardımseverlerin bağışçı olmalarına vesile oluyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500