Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

GÜLLÜK’TEKİ MOLOZ VE ÇÖPLER TAŞINIYOR

GÜLLÜK’TEKİ MOLOZ VE ÇÖPLER TAŞINIYOR
Bu içerik 900 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Güllük’te şehir merkezine yakın bir alana dökülen moloz ve çöpler, kamyonlarla alandan taşınıyor. Alanın aktarma istasyonu olarak kullanıldığının altını çizen Milas Belediye Başkanı Yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu,  Milas genelinde bahçe temizliğinde ve budama işlerinde ortaya çıkan çöplerin de bertaraf edilmesi için makine alınması amacıyla çalışma başlatıldığını söyledi.

Milas’a bağlı Güllük Mahallesi’nde Adanan Menderes Caddesi kenarındaki alana moloz, hurda ev eşyaları, ağaç dalları, boya kutuları, lastik parçaları, belediyenin kıyı temizliğinde topladığı çöplerin dökülmesi mahallede  büyük rahatsızlık yaratmıştı.

Milas’ta izinli moloz döküm alanlarının dolması ya da kapanması sebebiyle Güllük’teki alana moloz dökülmesiyle ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Milas Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu, alana dökülen moloz ve çöplerin kısa sürede Milas’taki bertaraf tesisine taşınması için planlama yaptıklarını belirtmişti.

Çöllüoğlu’nun açıklamasının ardından alanda çalışma başlatıldı. Çöp ve molozlar kamyonlara doldurularak, ilçedeki döküm alanlarına taşındı. Çöpler ise şehir çöplüğüne götürüldü.

Alanda tek bir moloz ve çöp kalmayana dek taşıma işleminin sürdürüleceğini kaydeden Çöllüoğlu, çöp kategorisinde değerlendirilmeyen; kuru dal ve budamadan çıkan materyallerin işlemden geçirilerek gübre haline getirildiği bir makinenin alınması için planlama yapıldığını duyurdu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mark     2019-09-10 bide su oba sitesine kadar olan yolu yapsaydiniz,yada yesil barisa kadar