Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ŞOFÖRÜN “YER YOK!” BAHANESİ TEPKİ ÇEKTİ

ŞOFÖRÜN “YER YOK!” BAHANESİ TEPKİ ÇEKTİ
Bu içerik 4636 kez okundu.
Advert

Milas’ta alışveriş yaptıktan sonra Aslanyaka’daki evine gitmek için Ören dolmuşuna binmek isteyen 84 yaşındaki Himmet Çoban, şoförün “Yer yok!” bahanesiyle karşı karşıya geldi. Diğer yolcuların yer göstermesiyle dolmuşa binen Çoban, 65 yaş üstü yolcuların saygı beklediğini söyledi.

Milas’a bağlı Aslanyaka Mahallesi’nde yaşayan 84 yaşındaki Himmet Çoban, geçtiğimiz günlerde ilçe merkezinde ihtiyaçlarını gidermek için Milas’a geldi. Alışveriş yaptıktan sonra evine dönmek için Milas-Ören hattında hizmet veren bir dolmuşa binmek isteyen Çoban, dolmuş şoförünün “Yer yok!”  sözüyle büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Yaşlı yolcunun yaşadığı kötü durumun farkına varan diğer yolcular, kartını araçtaki sisteme okutan Himmet Çoban’a boş olan bir koltukta yer gösterdi ve dolmuşa binmesine yardımcı oldu.

ŞOFÖR, “YER YOK” DEDİ ANCAK BALIK İSTİFİ YOLCULUK YAPTIRDI!

Dolmuş şoförünün yolculuk boyunca haddinden fazla yolcu aldığı öne sürülürken, seyahatin ilerleyen dakikalarında dolmuşun ara koridoru ayakta giden yolcularla doldu. 84 yaşındaki Himmet Çoban, Aslanyaka’ya vardığında dolmuştan inmek istedi.

KAPIDAN GİRDİ DOLMUŞUN BAGAJINDAN İNDİ

Dolmuşun koridorunun yolcuyla dolu olması sebebiyle insanları rahatsız etmek istemeyen Çoban, şoföre seslenerek oturduğu koltuğa yakın olan bagaj kapısından inebileceğini söyledi ve şoför bagaj kapısını açtı. Olaya şahit olan bazı vatandaşlar, şoförün bu davranışını sosyal medyada dile getirildi ve tepkiler gündem oldu.  

Kapıdan girdiği dolmuşun bagaj kapısından inmek durumunda kalan Çoban, habermilas’a yaptığı açıklamada; Milas ve Muğla’da bir çok yere yolculuk yaptığını ancak hiçbir yerde bu şekilde dolmuşta yer varken, “Yer yok!” bahanesiyle karşılaşmadığını söyledi.

Milas-Ören hattında yolcu taşıyan bazı şoförler tarafından, 65 yaş üstü ücretsiz seyahat hakkına sahip olan yaşlı yolculara saygısız ve küçümseyici bir yaklaşım gösterildiğini ifade ederek, yaşlıların haklı olarak saygı beklediğine dikkat çekti.

Olaya şahit olan diğer yolcular ise bu tür davranışlar sergileyen dolmuş şoförlerinin bağlı bulundukları yetkililer tarafından uyarılmasını talep etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
uzun yolcu     2019-09-09 sy.kaptan sisteme isteyerek girmiş ÖZEL YÜKETİM VERGİSİ KDV.vs vergilerden muafiyetle aracını almış SOUN YOK.Yaşlı vatandaş arabasına binmiş BÜYÜK SORUN.Herkez haddinii bilecek.YAŞLI KÖFTE YEMEYEDE GİDECEK SİMİT ALMAYA GİDECEK sorgulamak kimsrnin haddine değil.
Halk     2019-09-09 Benim ören dolmuşunda şahit olduğum olay kadın sapa sağlam özürlü kartı okutuyor şoförle yol bitene kadar baş köşeye oturup muhabbet ettiler ve o araçta özürlü oturması için yeri vardı o kadın özürlü yerine değil şoförün yanına oturdu çok sinirlendim ama sesimi çıkarmadım hamileydim ne tepti alacağımı neye maruz kalacağımı bilemedim
Doverim     2019-09-09 10 defada binse devletten parasini aliyor dolmuscular
Azim macun     2019-09-08 Adamlar.bedava diye mialasa geç mugaya köfte yemeye gidiyorlar adamlar haklı
Cemal     2019-09-07 Benim yorumumu neden paylaşmadiniz acaba? Yanlis biseymi yazdım
Cemal     2019-09-07 Benim yorumumu neden paylaşmadiniz acaba? Yanlis biseymi yazdım
Cemal     2019-09-07 Neden herkez bu dolmuşculara yükleniyo ki? Bide dolmuşculardan dinleseniz? Adamlar beleş diye gunde 2 kez milasa gider gelir, 17 kisilik minibuste 13 tane, 12 tane 65 yas yolcu olduguna kackez sahit oldum, adam örenden biniyo karti okutuyo, milas üçgen parkta iniyo tekrar ören arabasina biniyo geri geliyo, bunlarida bilseniz görseniz bide.Tamam devlet imkan tanimis herkezin hakkı ama hergun hergunde olmaz, bi sinirlaması olmalı, bu arabalarda evine çoluğuna çocuğuna ekmek götürüyo, borç ödüyo.
Birisi     2019-09-07 Bu amcayi taniyorum bilip bilmeden sofore yuklenmeyin hergun bedava diye 10 defa dolmusa binen insanalara bence az bile yapiliyor sinirlama getirilmesi lazim yoksa herkes bu sekilde magdur oluyor
birisi     2019-09-07 bodrum dolmusudaaynı 65 yaş kartını gören adam en arkaya oturtuyor bagajdan iniyorsun kart ı gören adam gitsene be adam dıyor
resai yaman     2019-09-06 araç pilakası yada sürücünün adını yazın bizde paylaşalım