Advert
Advert

EĞİTİM SEN'DEN GÜNDEM DEĞERLENDİRMESİ

EĞİTİM SEN'DEN GÜNDEM DEĞERLENDİRMESİ
Bu içerik 670 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Nevzat Çağlar Tüfekçi

Eğitim Sen Milas Temsilciliği tarafından, Türk-İş tarafından imzalan toplu iş sözleşme süreci, eğitim öğretim yılının başında yaşanan sorunlar ve ülkenin pek çok yerinde meydana gelen doğa katliamları konularında basın açıklaması yapıldı.

Milas Atapark’ta yapılan basın açıklamasını Eğitim Sen Milas Temsilciliği adına Nihat Erdoğan okudu.

Nihat Erdoğan, "Yine dağ gibi birikmiş sorunlarla, 9 Eylül 2019 Pazartesi günü okullar açılıyor. Eğitim sisteminde yaşanan sorunların kaynağı bizmişiz gibi ısrarla emeğimiz, mesleğimiz, niteliğimiz, haklarımız tartışmaya açılıyor. Meslek kanunu çalışmaları kapalı kapılar ardında, güya bizim için ama bize rağmen yürütülüyor. Bizlerin şaşırmadığı bu durumun en temel nedeni, eğitim politikaları oluşturulurken eğitimin temel öznesi olan biz öğretmenlerin iradelerinin, görüşlerinin yok sayılmasıdır. Her geçen gün sorunlarımız derinleşiyor, taleplerimiz ve önerilerimiz hayat bulmuyor. Atama bekleyen meslektaşlarımız, aynı işi yapmamıza rağmen; ücretli, sözleşmeli, kadrolu adı altında farklı biçimlerde istihdam edilmemiz, satın alma gücümüzün enflasyon karşısında erimesine rağmen bizlere sunulan trajikomik zam oranları gibi durumların sözü dahi açılmıyor. Yönetici atamalarında yapılan adaletsizlikler, mülakat adı altında yapılan kayırmacılık ve en önemlisi liyakate dayanmayan atamalar eğitim camiasında yönetime olan güveni zedelemektedir” dedi.

Açıklamada Türkiye’nin pek çok yerinde yaşanan doğa katliamlarına da değinen Erdoğan, “Eğitim Sen olarak yapılan tüm haksızlıkların ve adaletsizliklerin karşısında olacağız. Cerattepe'den IDA dağlarına, Istıranca ormanlarından Alpu ovasına; Muğla Karabağlar yaylasından Yatağan Turgut köyüne, Çamköy-Karadam ve İkizköyden Ilbıra Dağına kadar bu memleket bizim. Köyümüzün, ırmağımızın, dağımızın, ormanlarımızın madenler için istimlak edilmesine, yok edilmesine kesinlikle karşıyız. Uygarlıkların başkenti, tarihi ve eşşiz doğasıyla Milasımız'ın, ülkemizin diğer güzelliklerinin gelecek nesillere taşınması için buradan her türlü desteği vereceğimizi belirtiyoruz. Sonuç olarak; aklın, bilimin ışığında demokratik laik bir eğitim mücadelemiz devam edecektir” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500