Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

MİLASLI GENÇLER ARDAHAN YOLCUSU

MİLASLI GENÇLER ARDAHAN YOLCUSU
Bu içerik 624 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Kaymakamlığı öncülüğünde Milas Gençlik Merkezi Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında ilk etapta 40 öğrenci ve öğrencilere nezaret edecek 4 öğretmen 13-16 Eylül tarihleri arasında Ardahan’a gidecek.

2018 yılında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bulunan 21 ilden yaklaşık 50 Bin öğrenci, batı bölgelerinde bulunan 24 ili ziyareti ile başlayan “Biz Anadoluyuz” projenin ikinci ayağında batı bölgelerinden öğrenciler, doğu bölgelerine götürülecek. Bu proje ile; batı bölgelerinde belirlenen illerden 15 yaş altı 50 Bin çocuğun ülkemizin farklı şehirlerini ziyaret etmeleri sağlanarak, çocuklar arasındaki kardeşlik ruhu ve bilincinin geliştirilmesi, milli ve manevi değerlerin paylaşılması ve gelecek nesillere aktarılması, kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması, kardeşlik bağının güçlendirilmesi suretiyle çocukların bir araya getirilmesi ve kardeş şehirler oluşturarak ileride bu kardeşlik bağının daha da güçlendirilmesi sağlanacak.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir; “Bu kapsamda ilk defa 2018 yılında ilçemizde Milas Kaymakamlığı öncülüğünde Milas Gençlik Merkezi Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Muş, Bingöl, Ağrı ve Bitlis illerinden ilçemize gelen yaklaşık 500 öğrenci,  4 gün yatılı olarak misafir edilerek ilçemizin tarihi ve kültürel yerlerine geziler düzenlenmiş, ilçemizin tanıtımı yapılmış, ilçemizde bulunan akranları ile bir araya getirilerek, birbirleriyle tanışmaları sağlanarak, aralarında bir kardeşlik bağı oluşturulmuştur. Yine bu misafir öğrencilerimiz Muğla Valimiz Sayın Esengül Civelek’in daveti üzerine Muğla’ya götürülerek Valimiz ile yemekte buluşmuşlardır.

Proje kapsamında Muğla ilimizden Bitlis ve Ardahan’a 80 öğrenci götürülecektir. Milas Gençlik Merkezi olarak Ardahan gezisini ilçemizden koşulları tutan ve merkezimize başvuruda bulan 40 öğrencimiz ve kendilerine nezaret edecek 4 öğretmenimiz ile 13 – 16 Eylül tarihleri arasında gerçekleştireceğiz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500