Advert
Advert

PAZAR ESNAFINDAN TRAFO TEPKİSİ!

PAZAR ESNAFINDAN TRAFO TEPKİSİ!
Bu içerik 1588 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi Kapalı Pazar Yeri’ne elektrik sağlayan trafoda sık sık sorun yaşandığını ve bunu yetkili kuruma bildirmelerine rağmen önlem alınmadığı için trafoda yangın ve patlama yaşandığını söyleyen esnaflar, elektrik kesintileri sebebiyle maddi kayıp yaşadıklarını ve tehlikede olduklarına dikkat çekti. Esnaflar, düzenledikleri basın açıklamasında yetkili kurumu alkışlayarak protesto ettiler.

Milas’ta Menteşe Cadddesi’ndeki Milas Belediyesi Kapalı Pazar Yeri’nde bulunan elektrik trafosunda dün öğle saatlerinde yangın ve patlama yaşandı. Pazar yerindekilere korku dolu anlar yaşatan olayda, şans eseri yaralanan olmadı. Pazar esnafı, olayın ardından basın açıklaması yaparak yetkili kurumu protesto etti.

ELEKTRİK KESİNTİLERİ ESNAFIN BELİNİ BÜKTÜ

Son zamanlarda elektrik kesintileri sebebiyle maddi kayba uğradıklarını ifade eden esnaflar, “Bu Pazar yerinde şarküterisinden tutun, kasaplar, balıkçılar Milas halkına hizmet veriyor. Bu gıda malzemelerinin hepsi de dolaplarda muhafaza ediliyor. Elektrik kesintisi olduğunda ürünlerimiz bozuluyor, hizmet vermemekle birlikte ciddi maddi kayıplar yaşıyoruz. Biz bu durumu yetkili kuruma bildirdik ve gerekli önlemin alınmasını talep ettik. Hiçbir çalışma yapılmadı. Trafonun patlayacağı ve cayır cayır yanacağı belliydi ve nitekim öyle de oldu. Şans eseri ölüm yada yaralanma olmadı. Gerekli çalışmanın yapılması için birilerinin yaralanması yada ölmesi mi gerekiyor? Bu trafoya bakım yapılmaması, bizlere maddi kayıp yaşattığı gibi aynı zamanda da vatandaşların hayatını tehlikeye sokuyor.” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Yetkili kurumu alkış tutarak protesto eden esnaflar, elektrik kesintilerine önlem olması amacıyla jenaratör talep ettiklerini ve böyle bir yatırımda esnaflar olarak gerekli maddi katkıyı yapmaya hazır olduklarını söylediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500