Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

KUŞADASI’NA DAMGALARINI VURDULAR

KUŞADASI’NA DAMGALARINI VURDULAR
Bu içerik 688 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle geçtiğimiz hafta sonu Kuşadası’nda gerçekleştirilen Zafer Kupası Karate Şampiyonası’nda ilçemiz sporcularının güzel başarıları şampiyonaya damgasını vurdu.

14 kulübün, 320 sporcuyla katılım sağladığı karate turnuvasına ilçemizi temsilen katılan Tavaslı Karate ve İsmetpaşa Gençlikspor Kulübü’nün sporcuları şampiyondaki müsabakalarıyla alkış aldılar.

Antrenörlüklerini Mehmet Tavaslı ile Cengiz Batu’nun yaptığı ilçemiz karate kulübümüz takım halinde Kuşadası Ritmik Adaspor’un ardından ikincilik kürsüsüne çıktılar.

Turnuvada Kata ve Kumite dalında 25 sporcuyla mücadele eden ilçemiz karate spor kulüpleri Tavaslı Karate ve İsmetpaşa Gençlikspor, 25 sporcuyla katıldıkları şampiyonda, 23 sporcusunu madalya kürsüsüne çıkararak, ilçemizi başarıyla temsil ettiler.

Muğla, Aydın, Denizli, İzmir, Antalya, Manisa ve Isparta’dan gelen karate spor kulüplerinin kıyasıya mücadele ettikleri turnuvayla ilgili olarak bir açıklama yapan Tavaslı Karate Spor Kulübü Antrenörü Mehmet Tavaslı, Kuşadası Uğur İnan Spor Salonu’nda düzenlenen karate turnuvasının Milas sporcuları olarak başarılı bir şekilde geçtiğini vurgulayarak; “25 sporcuyla katıldığımız turnuvadan, 23 sporumuzu kürsüye çıkarmanın sevincini yaşadık” dedi.

Turnuvaya katılan ve derce yapan, yapamayan tüm sporcularını da kutladığını vurgulayan Tavaslı; “Milas’ın adını en iyi şekilde duyurmak için mücadelemizi sürdüreceğiz” açıklamasını yaptı.

Başarılı Sporcuların Dereceleri:

Tuana Kurt- Kata ve Kumite 1./Ahmet Efdal Yılmaz- Kata 1. Kumite 2./Poyraz Efe Samit Kata 3. Kumite 1./Zeliha Nur Acar- Kumite1./Aleyna Cengiz Kumite 3./Halis Can Balıkçı Kumite 2./ Mina Sultan Özdemir Kumite 3./ Beril Akdemir 2. Kürşat Aydın 2./Gülşah Esengil 1./Aysun Yılmaz 1./Emre Uzcan 3./Yusuf Yaslan 3./Samet Taşkın 1./Beyza Mina Samit 2./Nuri Efe Parasız 2./Ömer Faruk Tural 2./Denizhan Yıldız 3./Yağızhan Yılmaz 1./Salih Doruk Bayır 3.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500