Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

SÜRÜCÜLERE “AKILLI KAVŞAK” UYARISI!

SÜRÜCÜLERE “AKILLI KAVŞAK” UYARISI!
Bu içerik 4427 kez okundu.
Advert

Milas’ta Üçyol’daki akıllı kavşakta ada etrafında dönüş yapan araçlara yol vermeyen bazı sürücüler, hem kendilerini hem de diğer sürücüleri tehlikeye düşürüyor.

Milas’ta Yatağan’dan, Bodrum’dan ve ilçe merkezinden gelen araçların kullandığı ve yıllarca trafik ışıklarıyla geçişin sağlandığı Üçyol’da, son dönemde uygulamaya konulan akıllı kavşak sayesinde araçlar uzun süre bekleme yapmadan hareket edebiliyor. Ancak akıllı kavşak kullanımındaki hatalar, kural ihlalleri bu noktadaki trafik güvenliğini tehlikeye sokuyor.

ADA ETRAFINDA DÖNENE YOL VER!

Akıllı kavşakta ada etrafında dönüş yapan araçlara yol verilmesi gerekirken, bazı araçların aceleci davranarak hızla ada içine giriş yapması kazaları kaçınılmaz kılıyor.

Daha önce bu tür ihllaler sebebiyle yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazalarının yaşandığı akıllı kavşakta, “Ada Etrafında Dönene Yol Ver!” yazılı uyarı levhalarını dikkate almadan kavşağı kullanan sürücülerin yarattığı tehlikeye günden güne artıyor.

Bir başka hatanın da ada etrafında dönüş yapan sürücüler tarafından kaynaklandığını ifade eden vatandaşlar, “Ada içinde dönüş yapan bazı sürücüler, beklemesi gerekirken ada içine giriş yapmak isteyen sürücülere özellikle yol vermeye çalışıyor. Bazen de ada içine hızla giriş yapmak isteyen araçlardan çekinerek ada içinde duraklama yapıyorlar. Bu tür durumlarda da kaza riski artıyor.” diye konuştu.

İHLALLER KGS VE ŞOK UYGULAMAYLA TESPİT EDİLİYOR

Trafikte güvenli ve hızlı geçişin sağlanması amacıyla uygulamaya konulan akıllı kavşakta yaşanan kullanım ihlallerini önlemek amacıyla Milas Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından önlem alınıyor. Dönem dönem Milas Kent Güvenlik Sistemi’ne bağlı kameralar tarafından kaydedilen görüntüleri inceleyen trafik polisleri, akıllı kavşağa hızla giriş yapan yapan araçlara cezai işlem uyguluyor, şok uygulamalarla da sürücüleri uyarıyor.

Can ve mal kaybına, yaralanmalara neden olan kazaların yaşanmaması için akıllı kavşağı kullanan sürücülerin, bu tür hatalardan kaçınarak trafik kurallarına uymaları isteniyor.

 

milas akıllı kavşak
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Efe     2019-08-18 Bırakın ada etrafında dönene yol ver tabelasını okumayı adam uzunları açıp giriyor. 65 yaşında tekrar ehliyet sınavı ve sağlık muayenesi her medeni ülkede var biz de yok. Gençler ve şirket aracı kullananlarda el malına vuruyor kırbacı şerit ihlali zaten moda sinyal o da neymiş alkol kullanmayanı da dövüyorlar bu ülkenin işi çok zor çok