Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

THK’YA DERİ BAĞIŞI ARTTI

THK’YA DERİ BAĞIŞI ARTTI
Bu içerik 918 kez okundu.
Advert

Türk Hava Kurumu Milas Şubesi Başkanı olarak göreve başlayan Sabahattin Kiremitçi, Milas genelinde bu yıl toplam 9 bin 488 adet deri toplandığını duyurarak, kurban derisi bağışında geçtiğimiz yıla göre 714 adet artış yaşandığını söyledi.

Milas halkı geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Kurban Bayramı’nda kesilen büyükbaş ve küçükbaş hayvanların derisini Türk Hava Kurumu (THK) Milas Şubesi’ne bağışladı. Kısa süre önce göreve gelen Türk Hava Kurumu Milas Şubesi Başkanı Sabahattin Kiremitçi, bu yılki deri bağışı rakamları hakkında açıklamada bulundu.

Kurban Bayramı süresince 5 bin 833 adet koyun, 3 bin 312 adet keçi ve 343 adet büyükbaş hayvan derisi toplandığını aktaran Başkan Kiremitçi, geçtiğimiz yıla göre kurban derisi bağışında 714 adet artış yaşandığını ifade etti.

Kremitçi, geçtiğimiz yıl Milas’ta toplam 8 bin 774 deri bağışı alındığını ve bu derilerin   8 bin 587 adedinin küçükbaş, 187’sinin ise büyükbaş derisi olduğunu belirtti.

DERİ BAĞIŞI GELİRİ, EĞİTİM VE THK ÇALIŞMALARINDA KULLANILACAK

Deri bağışından elde edilecek olan 64 bin liralık gelirin THK çalışmalarında ve üniversitenin giderlerinde kullanılacağını söyleyen Kiremitçi, THK Milas Şubesi’nin bayramda deri bağışı toplama çalışmalarında görev alan, destek veren kurum/kuruluş yetkililerine, özellikle muhtarlara ve Milas halkına duyarlılıklarından ötürü teşekkür etti.  

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500