Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ÇAMKÖY’DE PANKARTLI PROTESTO!

ÇAMKÖY’DE PANKARTLI PROTESTO!
Bu içerik 4344 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bir bölümü kömür ocakları sınırları içerisinde yer alan Milas’a bağlı Çamköy Mahallesi’nde yaşayan yöre halkı, Milas-Ören karayoluna “Ağaçlarımızı kestirmeyeceğiz! – Köyümüzde istimlak istemiyoruz – Köyüme Dokunma – Geleceğimizi karartmayın” yazılı pankartlar yerleştirerek istimlak kararına tepki gösterdi.

Bayram tatili boyunca son günlerde Milas-Ören karayolunu kullanan çok sayıda araç sürücüsü ve vatandaş, bir kısmı kömür ocağı sınırları içerisine alınan Çamköy’deki halkının sessiz istimlak direnişine ve tepkisine şahit oldu.

Yörede yaşayan vatandaşalar, tamamı kömür için istimlak edilen İkizköy’ün ardından Çamköy sınırlarındaki 120 parselden oluşan arazinin de istimlak edilmesine yönelik karara tepki gösterdi.

Köydeki Kırık Mevkii’ndeki zeytin ve çam ağaçlarından oluşan bereketli toprakların kömür için heba edilmesine karşı koyacaklarını ifade eden vatandaşlar, sessiz protesto örneği sergileyerek karayolu kenarına, “Ağaçlarımızı kestirmeyeceğiz! – Köyümüzde istimlak istemiyoruz – Köyüme Dokunma – Geleceğimizi karartmayın” yazılı pankartlar yerleştirdi.

Pankartlarla yetkili mercilere mesaj yolladıklarını ve bu hatadan dönülmesini istediklerini söyleyen yöre halkı, “Doğup büyüdüğümüz, karnımızın doyduğu bu ata topraklarına sahip çıkmakta kararlıyız! Kömür için topraklarımızdan vazgeçmeyeceğiz! Topraklarından vazgeçen komşu köylerin başına gelenleri görüyoruz. İnsanlarımız şehire taşınmak zorunda kaldı ve iş bulamadılar. Sağlıklarından oldular. Şimdi de biz bunları yaşamak istemiyoruz.” diye konuştu.  

 

milas çamköy kömür sahası istimlak pankartlı protesto
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Zülfe Gümüş     2019-08-19 Binlerce insanın hayvanın karnını doyurduğu toprağıma dokunma
Neşet Sayman     2019-08-18 Komşu köylerden Karacaağaçlıyım. Bizim köy perişan oldu. Sular kurudu. Ağaçlar gitti. Köylü dstmadağın oldu. Çamköy halkının haklı tepkisini destekliyorum.
Nazife     2019-08-15 Köyüme dokunma, sonuna kadar mücadelenin yanındayız.