Advert
Advert

PERSEİD YAĞMURU HERAKLİA’DA BÖYLE İZLENDİ

PERSEİD YAĞMURU HERAKLİA’DA BÖYLE İZLENDİ
Bu içerik 3054 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Gökyüzü meraklıları, göktaşı yağmurunun en yoğun olanlarından Perseid’i izlemek için Milas’taki Bafa Gölü kıyılarını ve Heraklia Antik Kenti’ni seçti.

Haber&Fotoğraf: Volkan Yıldız

Türkiye başta olmak üzere Dünya’nın birçok ülkesinden gözlenebilen “Perseid” ismi verilen yoğun göktaşı yağmuru, Milas’ta Bafa Gölü kıyısından izlendi. Saatler öncesinden Bafa Gölü’ne kıyısı olan Kapıkırı Mahallesi’ndeki sahile gelen gökyüzü meraklıları, geçtiğimiz gün gece saat 22.00’den sonra görsel şölen yaratan göktaşı yağmuruna şahit oldular.

Çıplak gözle çok sayıda göktaşı gören doğaseverler, fotoğraf çekmeyi de ihmal etmedi ve bu tarihi anı ölümsüzleştirdiler.

Devasa granit kaya kütlelerine ev sahipliği yapan Beşparmak Dağları’nın görülmeye değer destinasyonlardan olduğunu ifade eden gökyüzü meraklıları, “Antik ismiyle Latmos’ta yani Beşparmak Dağları’nda unutulmaz bir gece yaşadık. Mistik bir atmosfere sahip olan burada meteor yağmurunu izlemek gerçekten eşsiz bir duygu… Tarihi ve doğal güzellikleri bağrında saklayan Latmos, Heraklia Antik Kenti ve Bafa Gölü mutlaka gezilmesi gereken yerlerden…” diyerek, gezginlere özel seyahat tavsiyesinde bulundu.  

milas heraklia antik kenti Bafa Gölü Perseid Meteor yağmuru
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500