Advert
Advert

VALİ CİVELEK: “KEMERİNİZ SES GETİRSİN”

VALİ CİVELEK: “KEMERİNİZ SES GETİRSİN”
Bu içerik 2043 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Kurban Bayramı’nda alınan trafik tedbirleri kapsamında il genelindeki trafik kontrol noktalarında denetimlere katılan Muğla Valisi Esengül Civelek, protokol üyeleriyle birlikte Milas Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği’ndeki etkinlikte “Kemerin ses getirsin” sloganıyla başlatılan kampanyayla ilgili sürücü ve yolculara bilgilendirme yaptı.

Muğla Valisi Esengül Civelek, Milas Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği’nde polis ve jandarma trafik ekiplerince düzenlenen denetimlere katıldı.

Milas-Bodrum karayolunda konuşlanan ekiplerce, kontrol noktasına davet edilen araçtaki sürücü ve yolcularla konuşan Vali Civelek, protokol üyeleriyle birlikte vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı ve uyarılarda bulundu.

Bayramın huzur içerisinde geçmesi için il genelinde trafik denetimlerinin yapıldığını ifade eden Civelek, trafikte emniyet kemeri kullanmanın önemine dikkat çekti.

Civelek, “Vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı sağlık mutluluk ve huzur içerisinde geçirmelerini diliyoruz.  Bayram nedeniyle artan trafikte, trafik düzeninin ve güvenliğinin sağlanması için ilimiz genelinde trafik denetlemelerinde bulunuyoruz. Sürücülerimize, yolcularımıza trafik kurallarına uyulması gerektiğini, kemer takmalarının çok önemli olduğunu hatırlatıyoruz. Ve diyoruz ki öncelik hayatın, kemerlerinizi takınız, kemerleriniz ses getirsin. İyi bayramlar dilerim.” diye konuştu.

Kontrol noktasında denetime tabi tutulan araçlardaki vatandaşlara şeker ikramında bulunan ve Kurban Bayramı’nı kutlayan Muğla Valisi Esengül Civelek ve protokol üyeleri tarafından “Kemerin ses getirsin”, “Öncelik hayatın öncelik yayanın” sloganlarıyla başlatılan her iki kampanya konusunda bilgi veren broşürler dağıtıldı.

Yaşam Çadırı’nda trafik kazalarının video kayıtlarını izleyerek, trafik kuralları konusunda bilgilendirilen vatandaşlar, trafikte hayat kurtaran uyarılarda bulunan protokol üyelerine teşekkür etti.

Trafik denetimleri Vali Civelek’in yanı sıra Muğla İl Emniyet Müdürü Vekili Oğuz Kaan Akçal, Muğla İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü Raşit Tosun, Milas Emniyet Müdürü Vekili Kor Barbaros Kızılışık, polis ve jandarma ekiplerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500