Advert
Advert

AĞUSTOS AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

AĞUSTOS AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI
Bu içerik 879 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı tamamlandı.

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda 6 Ağustos Salı günü gerçekleşen meclis toplantısında 7 ana, 1 de ek gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Murat Yazar ve Uğur Bıçakçı’nın mazeretli olarak katılmadığı meclis toplantısının açılışını yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Yeterli çoğunluğa sahibiz. Bu günkü meclisimizde 7 ana, 1 de ek gündem maddesini görüşeceğiz” dedi.

Başkan Tokat’ın açılış konuşması sonrası gündemin 2. maddesinde yer alan Kuyucak Mevkii ve Doktorlar Sitesi mevkiinde bulunan vatandaşların Meşelik Mahallesi’nden ayrılarak bu iki mevkiinin birleştirilerek mahalle kurulması talebi ile ilgili kurulan komisyonda görev alan meclis üyeleri seçilmesi talebinin görüşülmesine geçildi. Başkan Tokat, komisyonun 7 üyeden oluşması, her parti gurubunun birer üye önermesi, meclis üyelerinin yanı sıra Belediye Avukatı Zeki Çetinkaya, Emlak İstimlak Müdürü Yücel Bedel, İmar ve Şehircilik Müdürü Bekir Öner’in de komisyonda olmaları gerektiğini belirtti. Yapılan oylamada CHP adına Cemil Zeybek, AKP adına Nevzat Solmaz, İYİ Parti adına Mehmet Çayırlı ve MHP adına da İlhan Şimşek’in komisyonda görev alması kararlaştırıldı.

Gündemin 3. maddesi İmar Komisyonuna havale edilirken 4 ve 5. maddelerde yer alan, 2019 yılı içerisinde düzenlenmesi planlanan “Edebiyat Günleri” inde oluşabilecek giderlerin ve “6. Milas Zeytin Hasat Şenliği” etkinlikleri kapsamında Milas Belediyesi tarafından yapılması öngörülen giderlerin belediye bütçesinden karşılanması konusu AKP grubunun 6 ret, MHP grubunun ise 2 çekimser, 3 ret oyuna karşı CHP ve İYİ Parti grubunun oy çokluğu ile kabul edildi.

6. gündem maddesinde bulunan Ergün Enerji Üretim San. Ve Tic. A.Ş. Vekili Barış Çerçi’nin; İlçemiz Avşar Mahallesi mera vasıflı 109 ada, 177 parselde, 4342 sayılı Mera Kanunun 14’üncü maddesi gereğince tahsis amacı değişikliği yapılmasına ilişkin talebinin görüşülmesi konusu, İmar Komisyon üyelerinin hazırladığı komisyon raporu doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi.

7. sırada bulunan imar komisyon raporlarının görüşülmesi sonucunda komisyon üyelerinin oluşturduğu raporların okunmasının ardından bazı maddeler ret, bazı maddeler kabul edilirken, bazı maddeler için ise ek süre verilmesi kararlaştırıldı. Ek gündem maddesinde yer alan konu ise imar komisyonuna gönderildi.

Ağustos ayı meclis toplantısı sonrası söz alan MHP meclis üyesi Mevlüt Kiriş ve AKP meclis üyesi Nevzat Solmaz kendilerine iletilen ve gördükleri eksik konuları Başkan Tokat’a aktararak, eksikliklerin giderilmesini istediler. Meclis toplantısı kapanış konuşmasını yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “şimdiden Kurban Bayramınızı kutluyorum. Bayramın ülkemize, İslam âlemine dostluk, kardeşlik getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500