Advert
Advert

SATRANÇ VE TAVLALI PARK!

SATRANÇ VE TAVLALI PARK!
Bu içerik 2360 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Haber: Nevzat Çağlar Tüfekçi

Bodrum ilçesinin Mumcular Mahallesi Mustafa Kalem parkındaki satranç ve tavlalı masalar ilgi çekiyor. 2014 yılına kadar Belediyelik olan Bodrum'a bağlı Mumcular beldesi, Muğla'nın Büyükşehir olmasıyla mahalleye dönüştü.

Mumcular'ın eski belediye başkanlarından eğitimci Mustafa Kalem'in adının verildiği park; peyzajıyla, spor aletleriyle, çocuk oyup gruplarıyla, göletindeki ördekleri ve halı sahasıyla 6 bin nüfuslu mahallenin önemli bir dinlenme, spor ve mesire yeri...

Park, Bodrum Belediyesi tarafından işletiliyor. Parkta vardiyalı olarak çalıştıklarını, akşamları gece 12'ye kadar doluluk yaşandığını belirten 22 yıllık belediye işçisi Mustafa Aytar; “parkımız her yaştan herkesin ihtiyacını karşılayacak şekilde yapıldı” diyerek şunları söyledi: "Sabahları ve akşam üzerleri spor aletlerinde her yaştan spor yapan olur. Akşamları halı saha hiç boş kalmaz. Satranç ve tavla sevenler, tavlalı ve satrançlı masaları hiç boş bırakmazlar. Bu masalar sürekli doludur. Satrancı daha çok gençler oynuyor. Akşamları çevre yerleşim yerlerinden parka, halı saha maçları, satranç ve tavla oynamak için gelenler olur."

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500