Advert
Advert

MİLAS’TA KURBANLIK SATIŞLARI BAŞLADI

MİLAS’TA KURBANLIK SATIŞLARI BAŞLADI
Bu içerik 2130 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Yaklaşan Kurban Bayramı ile birlikte kurbanlıklarını Milas’ta Labranda Bulvarı’ndaki Hayvan Pazarı’na getiren üreticiler, büyükbaş hayvanları 5-15 bin lira, küçükbaş hayvanları ise 1-2 bin lira arasında değişen fiyatlarla satışa sunmaya başladı. 

Milas Belediyesi Hayvan Pazarı, 11 Ağustos Pazar günü başlayacak olan Kurban Bayramı dolayısıyla hareketlenmeye başladı. Kurbanlık hayvanları pazara getirmeye başlayan çiftçiler, büyükbaş ve küçükbaş hayvanları satışa sunuyor.

Heyecanla müşterilerin pazara gelmesini ve alışveriş yapmasını bekleyen çiftçiler, yıl boyu emek vererek yetiştirdikleri hayvanları satışa sunmanın heyecanını yaşıyor.

“KURBANLIK ALIŞVERİŞİNİ SON GÜNE BIRAKMAYIN”

Bu yıl kurbanlık hayvan satışlarından umutlu olduğunu ifade eden üretici Servet Şahin, ilçedeki Bağdamları Mahallesi’nde hayvancılık yaptığını ancak hayvanlarını sezon içinde Erzurum’a götürerek otlattığını söyledi.

Sadece hazır yem ile beslenmeyen aksine arazide otlayan hayvanların etinin daha lezzetli ve sağlıklı olduğunu anlatan Şahin, keçi ve koyun gibi küçükbaş hayvanların 1-2 lira arasında değişen fiyatlarla satışa sunduğunu belirtti.

Ören ve Bağdamları mahallelerinde besicilik yapan Mehmet Akar ise büyükbaş hayvanlarını 5 bin lira ile 15 bin lira arasında değişen ücretlerde satışa çıkardığını söyledi. 

Kurbanlık alışverişlerinin, artan yoğunluk ve talep sıkıntısı sebebiyle son güne bırakılmamasında fayda olduğunu kaydeden üreticiler, Milas halkını kurbanlık alışverişine davet ederek, bayramdan önce satılan hayvanların bakımını ücretsiz yaptıklarını ve müşterinin istediği gün kurbanlığını teslim alabileceğini duyurdu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500