Advert
Advert

DÜNYA ŞAMPİYONUNA COŞKULU KARŞILAMA

DÜNYA ŞAMPİYONUNA COŞKULU KARŞILAMA
Bu içerik 1314 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Kanada’da gerçekleştirilen Laser Radial Dünya Gençler Şampiyonası’nda kazandığı altın madalyayla ikinci kez dünya şampiyonu olan milli sporcu Yiğit Yalçın Çitak, Milas-Bodrum Havalimanı’nda coşkuyla karşılandı. Milli sporcu dünya şampiyonu Çitak, şimdiki en büyük hedefinin 2024 Olimpiyatları’nda derece almak olduğunu söyledi.

Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi’nin milli sporcusu Yiğit Yalçın Çitak, Kanada’nın Kingston kentinde 24-31 Temmuz tarihinde düzenlenen Laser Radial Dünya Gençler Şampiyonası’ndan altın madalyayla yurda döndü. Daha önce Polonya’da gerçekleştirilen Dünya Gençler Yelken Şampiyonası’nda da birinci olan 19 yaşındaki milli sporcu Yiğit Yalçın Çitak, ikinci kez şampiyon olarak Milas-Bodrum Havalimanı’na indi.

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Fenerbahçe Doğuş yetkilileri, Muğla’daki kulüp yöneticileri, ailesi ve arkadaşları tarafından coşkuyla karşılanan Çitak, karşılama sırasında duygu dolu anlar yaşadı ve şampiyonluk gözyaşları döktü.

Havalimanında açıklamalarda bulunan dünya şampiyonu Çitak, 2 yıl üst üste mental ve fiziksel açıdan çok zorlandığını ancak çalışmalarının karşılığını aldığı için mutlu olduğunu söyledi.

Hedefinin 2024 Olimpiyatlarında derece almak olduğunu ifade eden Çitak, “Laser Radial Dünya Gençler Şampiyonası’nda iki kez üst üste dünya şampiyonluğu kazandım. Türk gençlerinin çalışarak her şeyi başarabilir. Şimdiki en büyük hedefim, 2024 Olimpiyatlarında derece almak. Bunun için çalışmalarımı azimle sürdüreceğim.” dedi.

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, iki dünya şampiyonluğuyla Türkiye’nin gururlandığını belirtti.

Akdurak, Yalçın aynı sınıfta iki hafta gibi kısa bir sürede üst üste iki defa dünya şampiyonu oldu. Yalçı’nın bu unvana hazır olduğunun büyük bir göstergesi… Bunun bir tesadüfi bir başarı olmadığını bütün dünyaya tekrar tekrar gösterdi. Bu aralar gençlik sınıflarımızla ilgili çok güzel haberler alıyoruz. Ama Yalçın’ın başarısı tüm Türkiye’yi gururlandıran bir dünya şampiyonluğu oldu. Çok gururluyuz. Yalçın hem 2020 hem de 2024 Olimpiyat hedeflerimizi umutlandırdı. İnşallah kendisi ileride Olimpiyat madalyası sevincini de yaşayacak. ”diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500