Advert
Advert

ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN BASIN BAYRAMI KUTLAMASI…

ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN BASIN BAYRAMI KUTLAMASI…
Bu içerik 1228 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Muğla Ülkü Ocakları Başkanı Burak Demirel’in katılımıyla düzenlenen kahvaltılı toplantıyla, ilçedeki basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı…

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla kahvaltılı toplantı düzenleyerek basın mensuplarıyla bir araya geldi. İlçemize bağlı Menteş Mahallesi’ndeki Midilli Restoran’da düzenlenen etkinliğe; Muğla Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Burak Demirel, Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül, Ülkücüler ve basın mensupları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül, tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlayarak açıklamada bulundu.

“İhtiyaç sahibi 230 öğrenciye yardım eli uzattık”

Başkan Gönül, “Geçtiğimiz hafta Sayın Genel Başkanımız Sinan Ateş bey tarafından Muğla İl Başkanlığı görevi tevdi edilen Sayın İl Başkanımız Burak Demirel’in katılımlarıyla Basın Bayramınızı kutlamak nasip oldu. Milas Ülkü Ocakları Başkanlığı olarak kurum/kuruluşlarımız ve hayırseverlerimiz işbirliğinde ilçe merkezimiz ve kırsaldaki ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yönelik yardımlarımız oldu. 230 öğrenciye ulaştık ve bu yardımlar hassasiyetle devam edecek. Tabi biz bunu halkımızdan aldığımız destekle yapıyoruz. Yine sanat kurslarımız, sportif faaliyetlerimizde devam ediyor. Devletimizin ilgili kurumları da bu konuda bizlere her zaman gerekli desteği veriyor. Kurum amirlerimize çalışmalarımıza verdikleri desteklerden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Muğla Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Burak Demirel, “Değerli basın mensupları öncelikle basından sansürün kaldırılmasıyla 24 Temmuz 1908 yılından bu yana her gün kutlanan Basın Bayramınızı kutluyorum. Bu vesileyle şehit gazetecilerimizi, basın mensuplarımızı, ülkücü şehit gazetecimiz Cengiz Akyıldız’ı rahmetle minnetle anıyorum. Her yıl olduğu gibi Milas Ocak Başkanımız Hayrettin Gönül’ün Basın Bayramı toplantısında sizler aramızda görmekten şeref duydum. Aynı şekilde soframızda bizleri birleştiren Ocak Başkanım Hayrettin Gönül beye takdirlerimi sunuyorum. Bizlerin çalışmalarını vatandaşa, halka duyurmak adına bir köprü olmanız, bizlerin çalışmalarına yayınlarınızda yer vermeniz bizleri onure etmektedir. Milas’taki basın mensuplarımıza ve basın kuruluşlarımıza Milas Ülkü Ocaklarımıza vermiş olduğunuz destekten ötürü teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle şehit ve gazilerimizi gazetecilerimizi saygıyla anıyorum.” dedi.

Ülkü Ocakları Sünnet Şöleni 29 Eylül’de…

Ülkü Ocakları olarak uzun yıllardır uyuşturucu madde ve bağımlılıkla ilgili bilinç oluşturmak için çok büyük projelere imza attıklarını ifade eden Demirel, sünnet olmuş ama düğünü yapılamamış çocuklara ve ailelere yönelik bir projenin müjdesini vererek şunları kaydetti: “Muğla’da yerel olarak, yerel halkımıza ve ortaöğretim, lise teşkilatlarımıza yönelme gibi büyük projelerimiz var. Bunun inşallah ilkini Ülkü Ocakları tarihinde ilk defa yapılacak olan Ülkü Ocakları Sünnet Şöleni olarak gerçekleştireceğiz. 29 Eylül’de, sünnet olmuş ama düğününü yapamamış çocuklarımız ve aileleri için sünnet şöleni düzenleyeceğiz. Yerli halk bizim projelerimizden birisi olacak. Şunu da belirtmek istiyorum. Artık Ülkü Ocaklarından kaymakamlar, valiler yetişiyor. Ülkü Ocakları bir eğitim yuvası olarak faaliyetlerine ve hizmetlerine devam ediyor.”

Konuşmaların ardından etkinlik, gazetecilerin sorularının yanıtlanması ve hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500