Advert
Advert

BU GENÇLERDE UMUT VAR…

BU GENÇLERDE UMUT VAR…
Bu içerik 990 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Kuruluşu üzerinden çok yakın bir süre geçmesine rağmen okçuluk sporunda Muğla’nın adını aldıkları başarılı sonuçlarla duyurmaya devam eden Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı rekorlara doymuyor.

Dr. Ejder Sözen’in büyük gayretleriyle kurulan Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı, son olarak katıldıkları yurt içi turnuvalarda Gençler Kadetler Açık Hava Türkiye Şampiyonası’nda 4 altın, 1 gümüş madalya ile Muğla’ya döndü. Muğla Büyükşehir Belediyespor Okçuluk Takımı yeni başarılar için yaz tatilinde de çalışmalarını Yatağan’daki Bencik Mahallesi’nde yer alan okçuluk tesislerinde sürdürüyor.

Geçtiğimiz ay içersinde son olarak Ordu’da yapılan ve milli takım seçmeleri düzeyinde yapılan Türkiye Okçuluk Şampiyonası’nda makaralı yay genç erkeklerde Emircan Haney altın madalya kazanırken, kızlarda ise Hazal Burun Gümüş madalya kazandı.

Sevda Yaka, Hazal Burun ve Solgül Lök’ten oluşan Muğla Büyükşehir Belediyesi Kız Okçuluk Takımı, takım halinde Türkiye rekoru kırdılar ve Muğla’ya 3 altın madalya kazandırdılar.

Elde edilen bu başarılarla Emircan Hazal İspanya’da yapılacak Dünya Gençler Okçuluk Şampiyonası’nda Muğla’yı ve Türkiye’yi temsil edecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500