Advert
Advert

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA 300 FİDAN DİKİLDİ…

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA 300 FİDAN DİKİLDİ…
Bu içerik 1431 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, Milas’ta düzenlenen fidan dikimi, şehitlik ziyareti, Mevlid-i Şerif ve lokma ikramıyla başladı...

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında ilk etkinlikte sabah saat 10.00’da ilçemizdeki Karakaya mevkiindeki alanda oluşturulan 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı’na fidan dikimi gerçekleştirildi.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Adem Efe, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Çayırlı ve Hüseyin Çöllüoğlu, Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, AK Parti İlçe Başkanı Fahri Acar, MHP İlçe Başkanı Emin Nazmi Ünlüsoy, Milas Belediye Meclis Üyeleri, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve okul müdürleri katıldı.

Milas Orman İşletme Müdürlüğü’nün temin ettiği 300 adet çeşitli türlerdeki fidanlar, katılımcılar tarafından toprakla buluşturuldu ve fidanlara 15 Temmuz Şehitlerinin isimleri verildi.

Anma programı kapsamında daha sonra Milas Şehir Mezarlığı’nda şehitlik ziyareti gerçekleştirildi. Burada Milas Müftüsü Ali Saim Doğru’nun okuduğu dualar eşliğinde,  katılımcılar da şehitlerimiz için dua etti. Ardından Ulu Camii bahçesinde tüm şehitlerimiz için Mevlid-i şerif okundu ve lokma ikramında bulunuldu.

Günün anlam ve önemine ilişkin açıklamalarda bulunan Milas Kaymakamı Eren Arslan; “Ülkemizi bölüp, parçalamak isteyen düşmanların maşası olarak devletin silahlarını millete doğrultan hain FETÖ alçaklarına karşı birlik ve beraberlik içerisinde karşı koyan aziz milletimizin şanlı direnişi olan 15 Temmuz, bir destan olarak tarihe geçmiştir. Üç yıl önce bu şanlı destanı yazan Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, Gazilerimize şifalar diliyorum” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500