Advert
Advert

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJLARI…

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJLARI…
Bu içerik 698 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, Muğla Valisi Esengül Civelek ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün yazılı açıklama yaptılar.

AK Parti Muğla Milletvekili Demir mesajında, 15 Temmuz’un toplumsal hafızadan asla silinmeyecek önemli bir gün olduğunu vurguladı.

Demir, açıklamasında, “15 Temmuz, toplumsal hafızamızdan asla silinmeyecek, gelecek nesillerimize aktarılması gereken son derece önemli bir tarihtir.

FETÖ, PKK gibi hain örgütler; geçmişte vardı, şimdi de var, gelecekte de var olacaktır. Önemli olan bizlerin bu gibi hain emellere karşı uyanık olup, vatan, bayrak sevgisi altına birlik ve beraberliğimizi her zaman en üst seviyede tutabilmemiz. Biz, birbirimize bağlı olduğumuz sürece bu tür girişimler asla karşılık bulamayacaktır.” dedi.

Üyesi olduğu TBMM’nin de o gece hainlerin kurşunlarından nasibini aldığını ve Gazilik unvanını ikinci kez elde ettiğini, o sıralarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’te yaptığı çağrıyla ülkenin kaderinin değiştiğini hatırlatan AK Parti Muğla Milletvekili Demir; “O gün güzel ülkemizi işgal ederek, karanlık güçlere teslim etmeyi planlayan hainler aziz milletimizin dik duruşu ve vatana bağlılıklarıyla hayatlarının dersini aldılar.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Muğlamızda, Marmaris’te yaptığı çağrıyla milyonlar tankların önüne yatarak ülkesine, demokrasisine sahip çıktı. Marmaris ve Muğla; İstanbul ve Ankara dışında bu travmayı fiili olarak yaşayan bölgelerimizden. Muğlalılar bir bütün olarak ülkemizi ve cumhurbaşkanımızı korumak için meydanlara akın ettiler. Birçoğumuz 3 yıl önce bugün, o kahramanlık destanına tanık olduk.” dedi.

Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği 2023-2071 hedefleri doğrultusunda hızla istikbale yürüdüğünü kaydeden Demir, “Bizler Cumhurbaşkanımızın çizdiği hedeflerimiz doğrultusunda ülkemiz ve Muğlamız için çalışmayı son sürat sürdüreceğiz. Bu anlamlı gün dolayısıyla 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Muğlamızda şehit verdiğimiz kahraman polis memurlarımız Mehmet Çetin ve Nedip Cengiz Eker olmak üzere 252 demokrasi şehidimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.

Muğla Valisi Esengül Civelek’in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı ise şöyle:

“15 Temmuz 2016’da devletimize ve milletimize karşı Fetullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi, ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğratılmıştır.

Türk Milleti, 15 Temmuz gecesi milli birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla, gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine tek yürek olmuş, ülkesinin bekası ve aydınlık yarınları için destansı bir direniş sergilemiştir.

15 Temmuz hain darbe girişimi, asla unutulmayacak, unutturulmayacaktır. Ülkemizin geleceğine kasteden hainlere karşı verilen onurlu mücadele aynı kararlılıkla devam edecek ve 15 Temmuz ruhu yaşatılacaktır. Ülkemiz, güçlü Türkiye yolunda hızla ilerlemesini sürdürecektir.

15 Temmuz’un yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, 15 Temmuz demokrasi şehitlerimizle birlikte vatan için, bayrak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, saygıyla, minnetle anıyor, hayattaki gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

Başkan Gürün; “Atatürk’ün izinden gittiğimiz sürece egemenlik kayıtsız şartsız Türk Milleti’nin olacak 15 Temmuzlar yaşanmayacaktır”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3.yılında bir mesaj yayımladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin darbelerden çok çektiğini, ülkemizin 15 Temmuz darbe sürecine nasıl getirildiğinin iyi araştırılması ve bu sürecin aydınlatılması gerektiğinin altını çizen Başkan Gürün 15 Temmuz’da “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” anlayışı ile canını hiçe sayan şehitlerimizi saygıyla andıklarını söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Türkiye Cumhuriyeti Kuvayi Milliye ruhuyla, tüm dünyanın örnek aldığı büyük asker, devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde özgürlüğüne düşkün Türk Milleti tarafından kurulmuştur. Ülkemiz Atatürk ilke ve devrimleri ile çağdaş medeniyetler seviyesine kısa sürede ulaşmış ve diğer ülkelere örnek olmuştur. O günlerden bugünlere Türk Milleti’nin birliğini ve beraberliğini bozmak isteyen iç ve dış parazitler ne yazık ki 15 Temmuz darbe girişimi sürecine ülkemizi getirmiştir. Devletin en önemli kurum ve kadrolarına yerleştirilen hain Fetö terör örgütü mensuplarının darbe girişimi nedeni ile 249 vatandaşımız şehit olmuş, çok sayıda vatandaşımız da yaralanmıştır. “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” anlayışı ile 15 Temmuz darbe girişimini püskürten ve özgürlüğüne, demokrasisine, Cumhuriyeti’ne sahip çıkan halkımız hainlere en güzel cevabı vermiş, onlara sokakları, meydanları dar etmiştir. Atatürk’ün şu sözü asla unutulmamalıdır; “Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat medeniyet tarikatıdır.” Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz’da şehit olan vatandaşlarımızı bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500