Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

YÖRÜKLER, SPORA VE SPORCUYA DESTEK VERİYOR…

YÖRÜKLER, SPORA VE SPORCUYA DESTEK VERİYOR…
Bu içerik 608 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği, Sarı Yağlık Yörük Spor adındaki takımlarıyla kendi aralarında maç yaptılar...

Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği Üyeleri 9 Temmuz 2019 Salı günü Akkent halı sahasında buluşarak Sarı Yağlık Yörük Spor adındaki takımlarıyla kendi aralarında bir futbol karşılaşması yaptılar.

Dernek Başkanı Mevlüt Ķiriş gerçekleştirdikleri etkinlikle ilgili olarak yaptığı açıklamada, güreşle başladıkları sportif etkinliklerine futbol maçı ile devam ettiklerini belirterek, dernek olarak Milas sporuna ve gençliğe destek vermeyi sürdüreceklerini söyledi.

Yörük kültüründe sporun öneminin büyük olduğunu vurgulayan Dernek Başkanı Mevlüt Kiriş, gelecek günlerde de bu tür sportif etkinliklerinin devamının geleceğini belirterek, sportif yarışmaların her zaman içinde olacaklarını söyledi.

Dernek Başkanı Kiriş; “Biz Yörükler aslında her daim sporun içindeyiz. Atalarımız hayvanlarını otlatırken, göç yaparken sürekli yürüyüş halindeydiler. Yörük, yürüyen Türk demektir. Sabah erken kalkıp akşamları da erken yatan bir toplumun evlatları olarak, sağlığa ve sağlıklı beslenmeye dikkat ediyoruz. Dernek olarak geçen ay yaptığımız Yörük Toy’umuzda da Ata sporumuz olan Güreş gösterisini sergilemiştik. Biz Yörükler güreşte, at biniciğinde, futbol da, yani sporun her dalında olduğumuzu biliyoruz. Spor sağlıktır. Sağlıklı nesiller yetiştirmek için de spor yapmalıyız. Spor etkinliğime katılan dernek üyesi arkadaşlara, seyircilerimize, özelikle de kakemimiz Hüseyin Açar’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500