Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

MİLLETVEKİLİ ÖZCAN, RADYO GÖZLEM’İ ZİYARET ETTİ…

MİLLETVEKİLİ ÖZCAN, RADYO GÖZLEM’İ ZİYARET ETTİ…
Bu içerik 845 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Milletvekili Suat Özcan Radyo Gözlem’i ziyaret etti… Özcan ziyarette turizmcileri yakından ilgilendiren yeni vergi reformu hakkında açıklamalar yaptı…

Muğla Milletvekili Suat Özcan,  habermilas.com internet portalı ve Gazete Güney Ege Yazıişleri Müdürü Gizem Kapusuz’u ziyaret etti. Radyo Gözlem’de gerçekleştirilen ziyarette ulusal ve yerel konularda fikir alışverişinde bulunuldu.

Milletvekili Özcan ziyarette özellikle turizm sektörüne yönelik yapılacak vergi sistemi hakkında açıklamalarda bulundu. Özcan, TBMM’de ele alınacak olan yasa teklifiyle, kâr ya da zarar ettiğine bakılmaksızın turizm sektörüne 150 milyon doları bulacak yeni verginin geçirileceğini belirterek; “Bu yasa ile binlerce otel, restoran, eğlence yeri, yat, seyahat acentelerinin ciroları üzerinden yüzde 1’e kadar vergi alınacak. Zaten zor durumda olan Türk turizmi tasarının yasalaşması halinde daha da kötü hale getirilecek. Muğla işletmecileri de bu yasayla perişan olacak.  Tasarının yasalaşması halinde otellere haciz gelecek, turizmciler batacak, çalışanlar da işsiz kalacak. Otelciler, tur operatörleri zaten vergi veriyor, ayakta kalmak için mücadele ediyor, şimdi bir de haraç geliyor. Cirodan yüzde 1 alınması son derece adaletsizdir. Bu kanun teklifi geçmesin diye önerge verdik” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500