Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

BOĞALAR SEYRETTİ, SAHİPLERİ GÜREŞTİ…

BOĞALAR SEYRETTİ, SAHİPLERİ GÜREŞTİ…
Bu içerik 3321 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Ege Bölgesi’nin namlı boğaları, Milas Gençlikspor için güreşti… Güreşlere boğa sahiplerinin tartışması damga vurdu...

İlçemizin spor kulüplerinden biri olan Milas Gençlikspor Kulübü bünyesinde spor yapan yüzlerce genç sporcuya daha iyi olanaklar sağlayabilmek adına düzenlenen Boğa güreşleri, Pazar günü yapıldı.

7 Temmuz 2019 Pazar günü Milas Arena sahasında yapılan Boğa güreşlerine 100’e yakın Ege Bölgesi’nin namlı boğaları katıldı.

Pazar günü sabah 09’da başlayan güreşler, akşam saat 19’a kadar sürdü. Güreşlerin son bölümlerine Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı ve Milas Belediyesi Meclis Üyeleri de katıldılar.

Milas Gençlikspor Kulübü adına düzenlenen boğa güreşlerini kazanan boğaların sahiplerine kupalarını Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat verdi. Ödül töreni sırasında kısa bir konuşma yapan Başkan Tokat, Yörük Kültürü’nün bir geleneği olan boğa güreşlerinin düzenlenmesinde katkısı olan ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyleyerek, güreşlere katılan tüm boğa sahiplerini kutladı.

Boğalar Seyretti, Sahipleri Güreşti…

Milas Arena sahasında yapılan boğa güreşlerinin bir bölümünde, sahada boğalar yerine sahipleri tartışmaya başladı. Boğaların saha içersinde güreşmelerini sağlayan boğalardan sorumlu olanlar, boğaların güreşini aratmayacak sahneleri sergileyerek, güreşleri izlemeye gelenleri şaşkınlığa uğrattılar. Bu görüntülerin boğa güreşine yakışmadığını söyleyen izleyiciler, olayların büyümeden sonlanmasına sevindiler.

Katılım Yoğun Oldu…

Havanın oldukça güzel olmasını fırsat bilen Milaslılar, akın akın boğa güreşlerini izlemek için Milas Arena’ya gelerek, gün boyu güreşleri izlediler ve aileleri ile güzel bir gün geçirme fırsatı buldular.

Rakipsiz Boğa Raskov…

Pazar günü Milas Arena’da yapılan Boğa güreşlerinde, yaptığı güreşle izleyicileri heyecanlandıran ve rakibini yenen Raskov isimli boğa, güreşlerin en beğenilen boğası oldu.

Bencik Ailesi adına güreşlere katılan Raskov rakibini yenerek, sahibine kupa kazandırdı.

Teşekkür Etti…

Milas Gençlikspor Kulübü Başkanı Ersin Köksal boğa güreşleriyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, güreşlerin son derce güzel ve zevki geçtiğini söyledi. Boğaların saha içersindeki heyecanlı güreşlerini izlemeye gelen tüm Milaslılara teşekkür eden Başkan Köksal, güreşlerden elde edilecek gelirin Milas Gençlikspor Kulübü’nde spor yapan yıldız ve genç sporcuların en iyi şartlarda spor yapmaları için harcanacağını belirterek; “Milas Gençlikspor Kulübü olarak, Milas gençliğine ve spora hizmetimize devam edeceğiz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500