Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

GÜLLÜK, DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI İLE ŞENLENDİ…

GÜLLÜK, DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI İLE ŞENLENDİ…
Bu içerik 1274 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bu yıl dört gün süren 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları sona erdi…

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 93. yılı kutlama etkinlikleri 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 10’da Güllük Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması, günün anlam ve önemini belirten konuşma ile deniz şehitlerimiz anısına denize çelenk bırakılması ile başladı. Daha sonra Milas Belediyesi tarafından açılan Güllük Kültür Sanat Merkezi’ndeki kurslar da yıl boyunca eğitim gören kursiyerlerin el emeklerini ve hünerlerini kullanarak ortaya koydukları nakış (biçki, dikiş), ahşap şekillendirme, dekoratif ahşap süsleme, rölyef çalışmaları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın birinci gün etkinlikleri  akşam Selcan Gökçan Şahir konseri ile sona erdi.

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın ikinci gün etkinlikleri 5 Temmuz 2019 Cuma günü yapıldı. 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri kapsamında 5 Temmuz 2019 saat 12.30’da Gülük'te Körfez içi deniz dibi temizleme çalışmaları yapıldı. Güllük Liman Başkanlığı, Kılıç, Gümüşdoğa ve Noordzee firmalarıyla yapılan ortak dalışta, 8 profesyonel dalgıç katıldı. Denizden 1 kamyon dolusu çöpün çıkarıldığı temizlikte; tabak, kaşık, tencere, tava, klozet, poşet, ayakkabı, şişe ve araba lastiği gibi atıklar görenleri hayrete düşürdü.  Denizden toplanan 1 kamyon dolusu çöp, Milas Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 3. gün etkinlikleri ise 6 Temmuz 2019 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Saat 10’da Merkez İskele’de yüzme yarışmaları ve balıkçı motorları tekne yarışları düzenlendi. Saat 14’te ise Kabotaj Bayramı’nın en renkli ve en eğlenceli görüntülerine sahne olan yarışmalar yapılırken, geleneksel hale gelen yağlı direkten bayrak alma yarışmasını İbrahim Erbey kazandı. Denizden tabak çıkama yarışması ve aynı gün akşam saat 20’de konser ve çeşitli etkinliklerin düzenlenmesiyle 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 3. gün etkinlikleri sona erdi.

Dragon Festivali renkli görüntülere sahne oldu...

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında 7 Temmuz Pazar günü Güllük Liman Başkanlığı tarafından düzenlenen Dragon festivalinde şampiyonluğu Harbour Master takımı elde etti.

Sabah saat 10’da başlayan ve 8 takımın katılımıyla gerçekleşen yarışlar nefes kesti. Yarışmayı; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu, Bodrum Deniz Ticaret Odası Başkanı Orhan Dinç, Güllük Liman Başkanı Can Sayın ve vatandaşlar büyük bir beğeni ile takip ettiler.

Titanik Otel, Lujo Otel, Gençlik Spor, Milobder, Güvercinlik, Nevzatın Ejderhası, Şehit Murat İnci Okulu ve Harbour Master takımlarının kıyasıya mücadelesinde şampiyonluğu Harbour Master takımı kazandı.

İki ayrı etapta dörder grup olarak yarışan takımlardan finale kalan Harbor Master, Titanic  Otel, Gençlik Spor ve Lujo Otel’in şampiyonluk yarışı görülmeye değerdi. Çekişmeli geçen mücadelenin ardından Titanic Otel dördüncü, Gençlik Spor üçüncü, Lujo Otel ikinci olurken, şampiyonluğu Deniz Ticaret Odası Başkanı Orhan Dinç ve Güllük Liman Başkanı Can Sayın’ın da yer aldığı Harbour Master takımı elde etti. Yarışlar sonrası dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu ve Milas Belediyesi Meclis Üyesi Sinan Erbey tarafından takdim edildi. Yarışlar ödül töreninden sonra sona erdi.

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 93. yılı kutlama etkinlikleri 9 Temmuz 2019 Pazar günü akşam Milas Belediyesi tarafından düzenlenen Bahardan Esintiler defilesi ve Efes Bandosu konseri ile sona erdi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500