Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

TEMİZLİK İŞÇİLERİNİN ALIMIYLA SIKINTI ORTADAN KALKACAK…

TEMİZLİK İŞÇİLERİNİN ALIMIYLA SIKINTI ORTADAN KALKACAK…
Bu içerik 1549 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi, Temmuz ayı olağan meclis toplantısını tamamladı... Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat toplantıda, çöp sorununun yeni temizlik işçi alımıyla ortadan kalkacağını belirtti...

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat başkanlığında toplanan mecliste 9 ana 1 de ek gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Gürsel İnce, Hürol Önder ve Şakir Özdemir’in mazeretli olarak katılmadığı mecliste kararlar genellikle oy birliği ile alındı.

Gündemin ikinci sırasında yer alan, Vergi Dairesi Müdürlüğü tarafından oluşturulacak satış komisyonunda görev yapmak üzere Belediye Meclisi tarafından kendi üyeleri arasından bir asil ve bir yedek üyenin seçilmesi talebinin görüşülmesinde, CHP grubu Cüneyt İlter’i asil, Murat Yazar’ı da yedek üye olarak önerdi. MHP ve AKP grupları da Hasan Çemrek’i asil, Sinan Erbey’i de yedek üye olarak önerdi. Yapılan oylamada Cüneyt İlter ve Murat Yazar oy çokluğu ile komisyon üyeliklerine seçildi.

Gündemin 3, 4, 5, 6 ve 7. maddeleri İmar komisyonlarına gönderildi. İmar komisyon raporlarının okunmasında ise 2 madde ret edilirken, diğer maddeler oy birliği ile kabul edildi. Ek gündem maddesinde yer alan konu ise İmar Komisyonuna havale edildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından MHP Meclis Üyesi Mevlüt Kiriş, çöp toplama kamyonlarından ve çöp konteynırlarından sızan suların çevreyi rahatsız ettiğini ve ayrıca çöplerin toplanılmasında eksik kalındığını ifade etmesinin üzerine, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, temizlik işlerinde çalıştırılmak üzere geçtiğimiz günlerde şoför ve personel alımı için mülakat yaptıklarını ve yeni temizlik işçilerinin alımıyla bu sıkıntının ortadan kalkacağını söyledi.

Temmuz ayı olağan meclis toplantısı öneri ve dileklerin dinlenmesinin ardından sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500