Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

OTOBÜS 4 OLDU, ÖĞRENCİYE DERT OLDU…

OTOBÜS 4 OLDU, ÖĞRENCİYE DERT OLDU…
Bu içerik 1336 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden bir grup öğrenci,  Kötekli Yoğurtçu Parkı’nda, toplu taşıma ücretlerine yapılan zammı protesto etti...

Ellerindeki çeşitli pankartlarla açıklama öncesi ve sonrası sloganlar atan öğrencilerin sloganları arasında; Otobüs 4 oldu, öğrenciye dert oldu - Dört dörtlük dertliyiz, biz öğrenciyiz - Dört dörtlük ulaşım - Dertler derya oldu, otobüsler dört oldu – Ulaşım dört lira, nasıl ödeyelim kira – Dün öğrenci olduk, bugün borçlu gibi pankartlar yer aldı.

Muğla’da toplu taşıma ücretlerine 01 Temmuz Pazartesi Günü’nden itibaren yapılan zamdan, Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi’ni sorumlu tutan öğrenciler, sözcü Yağız Coşkun’un okuduğu bildiride, ulaşım ücretlerine yüzde yirmi ila yüzde kırk beş oranında zam yapıldığını belirtti.

Muğla’da barınma ve beslenme ihtiyaçlarını gidermede zorlandıkları halde bir çözüm önerisi getirilmediğine vurgu yapan öğrenciler, ulaşım zammı nedeniyle zora düşeceklerini açıkladı.

Üniversite kazanma heyecanlarının Muğla’ya geldiklerinde hüsrana dönüştüğünü ve Muğla’daki hayat pahalılığından dolayı memleketlerine dönmek istemediklerini belirten öğrenci grubu, okullarını bitirip kep atmak istediklerini söyledi.

Kamu hizmetlerinin halk için ve halk yararına olması gerektiğinin altını çizen Öğrenci Sözcüsü Yağız Coşkun, Muğla’da ulaşıma yapılan bu zamla, adeta kendilerine ‘Yürü’ denmek istendiğini, haklı talepleri doğrultusunda, yürüyebilecekleri kadar yürüyeceklerini, hazırladıkları dilekçeleri de Muğla Büyükşehir Belediyesi yetkililerine iletip, çözüm isteklerini bildireceklerine vurgular yaptı.

Muğla’nın ekonomik kalkınmasında rollerinin büyük olmasına karşın umursanmadıklarını söyleyen öğrenci grubu, kent kart kullanmadan dört liraya çıkarılan ücretin geri alınmasını ve kent kartlı kullanımda ise iki lira üç yüz elli kuruşa çıkarılan ücretin uygun bir tarifeye çekilmesini talep etti.

Muğla’nin İlçe ulaşım ücretlerini de pahalı bulan öğrenciler, bütçelerine uygun tarifelerin uygulanmasını istediklerini, yeterince dertleri olduğunu ve bir de yapılan zamla dert eklemesi istemediklerini belirti ve bu amaç doğrultusunda, Muğla Yaşayanları’nı da kendilerine destek olmaya çağırdı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500