Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

BÖYLESİ BİR ACIMASIZLIĞIN İÇİNDE YER ALMAYIN…

BÖYLESİ BİR ACIMASIZLIĞIN İÇİNDE YER ALMAYIN…
Bu içerik 2197 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Son yıllarda büyükbaş başıboş hayvanlar, ekili alanlara zarar verdiği gerekçesiyle dövülüyor ya da vuruluyor… Yaşanan bu acımasız olayların ardından Milas Çiftçi Malları Koruma Meclisi Başkanı Ayhan Demirçivi açıklama yaparak; "Arazi sahipleri de, kendi arazilerine zarar verdiği gerekçesiyle hayvanları vurmak yerine, bizlere ya da jandarmaya haber versinler. Böylesi bir acımazsızlığın içinde yer almasınlar” dedi.

Milas kırsalında da son yıllarda ekili araziye girdiği gerekçesiyle büyükbaş hayvanların vurulduğu ya da sakat bırakıldığı olaylar sık yaşanmaya başladı. En son Selimiye Mahallesi’nde yaşanan olay vatandaşlarda kızgınlık ve üzüntü yaşattı. İlçemize bağlı Selimiye Mahallesi’nde başıboş bırakılan küpesiz bir inek araziye girdi diye vuruldu ve beli kırıldı. Bu acımasız olay, Milas Çiftçi Malları Koruma Meclisi Başkanı Ayhan Demirçivi’ye intikal etti.

Arazide başıboş, kulak küpesi olmayan bir hayvanın vurulduğu bilgisi üzerine bölgeye giden Ahmet Çavuş-Hayıtlı Mahalle Muhtarı ve Milas Çiftçi Malları Koruma Meclisi Başkanı Ayhan Demirçivi, hayvanın yaralı olduğunu görünce önce jandarmaya tutanak tutulması için haber verdi. Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Milas Mezbaha sorumlusunu arayarak hayvanın kesilmesini talep eden Demirçivi, kendi özel aracına yüklediği hayvanı belli bir ücret karşılığı kesilmek üzere mezbahaya getirerek telef olmasını ve acı çekmesini engelledi.

Milas Çiftçi Malları Koruma Meclisi Başkanı Ayhan Demirçivi, olayla ilgili açıklama yaparak; “Başıboş bırakılan hayvanlar ekili arazilere zarar verdiği gerekçesiyle arazi sahipleri tarafından vuruluyor. Doğal olarak mal sahipleri mağdur oluyor ancak bir canlı da yok yere vahşice yok ediliyor. Özellikle hayvanlarını başıboş bırakan mal sahiplerine seslenmek istiyorum; hayvanlarınızı mutlaka yayılmasını istediğiniz alanda sabit bir noktaya bağlayın. Uzunca bir iple hayvanın alanda rahat bir şekilde dolaşmasını sağlayın. Böylelikle hayvan, başkasına ait ekili araziye zarar vermez, kendisi de zarar görmez, mal sahibi de mağdur olmaz. Ayrıca arazi sahipleri de, kendi arazilerine zarar verdiği gerekçesiyle hayvanları vurmak yerine, bizlere ya da jandarmaya haber versinler. Böylesi bir acımazsızlığın içinde yer almasınlar” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500