Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

LGS ŞAMPİYONLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ…

LGS ŞAMPİYONLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ…
Bu içerik 935 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) tüm soruları cevaplayarak 500 tam puan alan ve Türkiye birincisi olan 6 öğrenci ile 90 soruda 1 yanlış yapan toplam 29 öğrenciye başarı belgeleri düzenlenen törenle verildi...

Liselere Geçiş Sınavı’nda 43,7 toplam net ortalamasıyla Türkiye 1’incisi olan Muğla’da, tüm soruları cevaplayarak 500 tam puan alan Özel Milas Özge Koleji Ortaokulu öğrencisi Mert Cafer Güldürüm, Özel İMİ Koleji Ortaokulu öğrencisi Şeyhmus Evren Alhas’ın da bulunduğu 6 öğrenci ile 90 soruda 1 yanlış yapan toplam 29 öğrenciye İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başarı belgeleri düzenlenen törenle verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Muğla Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törende konuşma yapan Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre; “Muğla’da büyüyenlerden kendimi daha fazla Muğlalı olarak görüyorum. Muğla’daki 150 bin öğrencimin yüzüne baktığım zaman kendi çocuğumu görüyorum. Bu felsefe ve düşünceyle memleket sevdalısı olarak yürüdüğümüz bu yolda çalışmalarımızı başlattık. Her başarı bir hayalle başlar ve hiç kimse tek başına başarılı olamaz. Bugün bir başarıdan söz ediyorsak, bu başarının sahibi bugün salonumuzu onurlandıran sevgili öğrencilerimdir. Ben sevgili öğrencilerimi bir öğretmenleri olarak yürekten kutluyorum. Onlara bu başarılarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin konuşmasının ardından LGS’de başarılı olan öğrencilere belgeleri İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve diğer protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500