Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

“AKP ZAMMINI AL, BAŞINA ÇAL…”

“AKP ZAMMINI AL, BAŞINA ÇAL…”
Bu içerik 1069 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Tüm Emekli-Sen Milas Temsilciliği tarafından yazılı açıklama yapılarak; “Ne işe yaradığı bilinmeyen yüzlerce danışmana Devlet Hazinesi’nden on binlerce lira maaş ödenirken, ödediğimiz her kuruş vergi ve sigorta priminin sahte enflasyon oranları ile biz emeklilere yoksulluk ücreti olarak geri dönmesine itiraz ediyoruz” denildi.

Tüm Emekli-Sen Milas Temsilciliği tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Emekliler isyan ediyor! Artık yeter! Yoksulluğa ve sefalete teslim olmayacağız! Ne işe yaradığı bilinmeyen yüzlerce danışmana Devlet Hazinesinden onbinlerce lira maaş ödenirken, ödediğimiz her kuruş vergi ve sigorta priminin sahte enflasyon oranları ile biz emeklilere yoksulluk ücreti olarak geri dönmesine itiraz ediyoruz.

NE İSTİYORUZ?

İnsanca ve onurlu bir yaşam için, tüm emekli maaşlarının gerçek enflasyon oranına göre ve açlık-yoksulluk sınırı rakamları da dikkate alınarak, sendikamız ile hükümet arasında yapılacak toplu sözleşme yoluyla belirlenmesini istiyoruz.

Anayasanın “Sendika kurma hakkı” ile ilgili 51. maddesinde yer alan “Çalışanlar ve işverenler” ibaresine “Emekliler” ibaresinin de eklenerek, emeklilerin sendika kurma ve toplu sözleşme hakkının Anayasal güvence altına alınmasını talep ediyoruz.

İşçi, Memur ve Bağ-Kur emekli aylıkları arasındaki eşitsizliğin giderilmesini; tüm emeklilere yılda 4 kez birer maaş tutarında ikramiye verilmesini; sağlık hizmetlerinde uygulanan tüm kesintilerin kaldırılmasını ve toplu taşıma araçlarında ülkenin her yerinde emeklilere ve eşlerine ücretsiz ulaşım hakkı sağlanmasını istiyoruz.

SADAKA DEĞİL, TOPLU SÖZLEŞME!

13 milyon emekli Tüm Emekli-Sen'de örgütlü olursak, sorumlusu olmadığımız ekonomik krizin faturasını bizlere kesemezler. Bizleri her geçen gün daha da yoksullaştıran bu gidişatı tersine çevirebiliriz.

Biz emekliler Tüm Emekli-Sen'de birleşip, örgütlü büyük bir güce dönüşürsek emekli sendikaları statü yasasını çıkartıp, iktidarları toplu sözleşme masasına oturtup gerçek enflasyon üzerinden ve milli gelirden de pay aldığımız toplu sözleşmelere imza atmak zorunda bırakırız.

TÜRKİYE’NİN BÜTÜN EMEKLİLERİ, BİRLEŞİN!

Sendikalı-sendikasız tüm emekli yurttaşları, insanca ve onurlu bir yaşam için yürüttüğümüz toplu sözleşmeli sendika hakkı mücadelesini büyütmek ve zafere ulaştırmak için birleşmeye ve omuz omuza mücadele çağırıyoruz.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500