Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

BERBERİN YAŞAM FELSEFESİ…

BERBERİN YAŞAM FELSEFESİ…
Bu içerik 3379 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas’ta 58 yıldır berberlik yapan Sezer Dinç, mesleğini ilk günkü heyecanla sürdürüyor…

70 yaşında olan Milaslı Berber Sezer Dinç, ilkokulu bitirdiği 12 yaşında çırak olarak başladığı bu işi severek yaptığını söylüyor. Mesleğine aşkla bağlı olduğunu söyleyen Berber Sezer, kendisini hayata bağlayanın mesleği olduğunu kaydediyor.

Milas Müzesinin yanında, halk arasında Aplangeç olarak bilinen Balavca deresinin üzerindeki dükkanında müşterileriyle buluşan Dinç, berber olarak müşterilerine hizmetten son derece memnun olduğunu söyleyerek; “Berberlik benim için bir tutku. Ondan kolay kolay kopamam.  Benim özel müşterilerim vardır. Onlar çocukluğundan beri benden traş olur. Hasta olsam beni beklerler. Biz müşterilerimizle dost gibiyiz” dedi.

Bu işi daha ne zamana kadar yapacaksın diye sorulduğunda ise; “Sağlığım yerinde. Gözüm görüyor,  elim titremiyor. Müşterilerim benden kopmadığı sürece bu işe devam edeceğim” diye yanıtlıyor.

Berber Sezer Dinç, 70 yaşına rağmen saçında bir tel beyazın olmayışını ise şöyle açıklıyor: “Kafama hiçbir şey takmam. Gündüz saçı-sakalı keserim. Akşamüzeri oldu mu da içerim. Benim yaşam felsefem bu!”

Haber: Nevzat Çağlar Tüfekçi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500