Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

MÜCADELEMİZİ SONUNA KADAR SÜRDÜRECEĞİZ…

MÜCADELEMİZİ SONUNA KADAR SÜRDÜRECEĞİZ…
Bu içerik 504 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından Akit’e karşı açılan davalarda yaşanan son gelişmeler üzerine yazılı açıklama yapıldı...

Akit TV’de 2015 yılında “Zulüm 1938’de son buldu” haberi üzerine başlattıkları hukuki süreç ve Yeni Akit internet gazetesinde “Susmayacağız, Susturamayacaksınız” başlıklı haber üzerine Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından yapılan suç duyurusu hakkında basın açıklaması yapıldı.

 Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şube Başkanı Gülçin Erşen tarafından iletilen açıklama şöyle;

“Bilindiği gibi; 10 Kasım 2015’te Akit TV’de “Zulüm 1938’de son buldu” haberi yapılmış; bunun üzerine, derneğimiz davacı olmuştu. Dava temyiz aşamasında iken; Yeni Akit internet gazetesinde bu defa da “Susmayacağız, Susturamayacaksınız” başlıklı bir haber yayımlanmıştır. Haberin içeriğine ilişkin suç duyurumuz neticesinde; Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı Kamu Davası açmıştır. Savcılık iddianamesinde “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” suçunun işlendiğini; olay tarihinde sorumlu müdür olarak görev yapan şahsın, internette yayımlanan içerikten sorumlu olduğunu belirterek; ilgilinin cezalandırılmasını talep etmiştir.

Derneğimiz; Büyük Atatürk’e dil uzatanlarla ve Atatürk Devrimi kazanımlarıyla sorunlu olanlara aman vermeyecektir. Mücadelemizi demokratik kurallar içinde ve yasal zeminde sonuna kadar sürdüreceğiz. Hukukçularımızı kutluyoruz. Saygıyla duyururuz.”

eskişehir escort
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500