Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

MAZI’NIN 30 YILLIK TAPU SORUNU ÇÖZÜLDÜ…

MAZI’NIN 30 YILLIK TAPU SORUNU ÇÖZÜLDÜ…
Bu içerik 2479 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Mazı Mahallesi’nde yaklaşık 30 yıldır yaşanan ve birçok vatandaşın mağdur olduğu tapu sorunu, bölgede gerçekleşen kadastro çalışmalarının tamamlanması sonrasında ortadan kalktı.

1989 yılından başlayan süreç, 2006 yılında başlatılan kadastro çalışmaları ve Bodrum Tapu Kadastro Müdürlüğü’nün bürokratik işlemleri kolaylaştırılması ve hızlandırılmasıyla süreç 2019 yılında sonuca ulaştı.

Üç bin 223 tapunun, hazırlanan tutanakla Mazı Muhtarı Sedat Furma’ya teslim edilmesi sırasında AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Likoğlu, AK Parti Mumcular Koordinatörü Sezgin Gök, AK Parti Mazı Mahalle Başkanı ve eski muhtar Tahir Ayhan, Mazı Muhtarı Sedat Furma ile tapularını teslim almaya gelen bir grup Mazı sakininin hazır bulundu.

Yer sahiplerine tapularına kavuştuğu toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen;  “30 Yıldır devam eden bu süreci son 2 yılda hızlandırdık. Emeği geçen herkese Mazı Mahallemiz sakinleri adına teşekkür ediyorum. Bu süreçte çok çalışan Tapu Kadastro çalışanlarımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz. Tapular sahiplerine hayırlı olsun” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500