Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

KORE DEVLETİ OLARAK SİZİ UNUTMUYORUZ…

KORE DEVLETİ OLARAK SİZİ UNUTMUYORUZ…
Bu içerik 934 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Güney Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Savunma Ataşesi Albay Jaesic Park, Milas’ta yaşayan Kore Gazileri’ni ziyaret etti…

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi binasında düzenlenen programa; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Garnizon Komutanı Albay Emel Demiryakan, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, kurum amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, gaziler ve yakınları katıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşımızın ve Güney Kore Milli Marşının okunması ile başlayan etkinlikte Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi Başkanı Mehmet Sarban ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat birer konuşma yaptılar.

Son konuşmacı olarak kürsüye gelen Güney Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Savunma Ataşesi Albay Park, “69 yıl önce hiç duymadığınız, coğrafi olarak hiç bilmediğiniz Kore’ye gittiniz. Orada kahramanca savaştınız. Sadece savaşmadınız, anne ve babasını kaybeden çocuklarla beraber yaşadınız, ekmek verdiniz. Ben veya biz, Kore Devleti olarak sizi unutmuyoruz. Sonsuza kadar unutmayacağız. Sizin sayenizde Güney Kore, gelişmiş bir ülke oldu. 69 yıl önce 8 bin kilometre ötedeki bir ülkeye giderek kanınızdan, canınızdan oldunuz. Tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmalarının ardından gazilere heykelcik hediye edildi. Daha sonra 2 gazi torununa eğitim yardımı yapıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500